19.november 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kresťanský život vo svojej podstate je úzkym spojením so životom, ktorý Ježiš žije v dôvernosti so svojim Otcom a ktorý nám udeľuje stálym vyžarovaním pôsobiacim na naše duše.

~J. Vieujean ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1487 reakcie0
(Share 273 1)


Téma: Blížny / Kristus / Súd / Mt 25, 31-46

Myšlienky... 50/2003

      Ak by sme mali spočítať, koľko ľudí poznáme, bola by to zaiste veľmi ťažká úloha. Začali by sme so svojimi najbližšími a postupne by sme išli ďalej do okruhu našich priateľov, potom by sme začali rátať známych, s ktorými sa často stretávame i tých, ktorých vidíme len z času na čas. Nakoniec by do tohto zoznamu pridali ľudí, ktorých poznáme z masovokomunikačných prostriedkov, hoci sme sa s nimi nikdy osobne nestretli. Bol by to veľmi dlhý zoznam a určite by nebol úplný. Ale ak by sme mali urobiť podobný zoznam, pri ktorom by sme mali uviesť tých, ktorých poznáme do hĺbky, koho dokonale poznáme po mravnej stránke, už by to bolo ťažšie. Možno, že by sme tam nenapísali ani seba samých. Veď kto pozná ľudské srdce?
      Preto posledný súd bude úžasnou udalosťou. V ten okamih dokonale spoznáme Krista. A nie len Krista. „Vtedy sa pred ním zhromaždia všetky národy a on oddelí jedných od druhých, ako pastier oddeľuje ovce od capov“ (Mt 25, 32). Okamih posledného súdu nám odkryje pravdu nielen o nás samých, ale o všetkých „národov“ o každom jednom človekovi. A toto poznanie so sebou prinesie i rozdelenie. Kritériom tohto rozdelenia bude rozhodnutie, či skôr voľba pre dobro alebo zlo, ktorú vo svojom živote musí urobiť každý jeden človek.
      Rada pre tento život: „Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili“ (Mt 25, 40) bude pri súde hlavným kritériom pre náš večný osud. Teraz nás však upozorňuje, že Kristus nie je len „historickou osobou“, ale je hlavou mystického tela, ktorého údmi sme my.
      Pochopiť posolstvo podobenstva o poslednom súde, dáva šancu dobre žiť a napokon aj obstáť, keď nadíde ten dôležitý okamih.
      Isté mladé dievča prišlo do Indie k Misionárkam lásky, aby sa stalo ich spolupracovníčkou. Podľa regúl, nové pracovníčky hneď po svojom príchode musia ísť do Domu zomierajúcich. Matka Terézia sa to dievčaťu pokúsila vysvetliť takto: „Videla si pri sv. liturgii kňaza, s akou láskou a opatrnosťou sa dotýka Krista v Eucharistii? Rob tak isto, keď pôjdeš do Domu zomierajúcich, lebo to je ten istý Kristus, ktorého tam nájdeš v utrápených telách našich chudobných.“
      Dievča išlo. Po troch hodinách sa vrátilo späť s takým úsmevom, aký ešte Matka Terézia nikdy nevidela. Povedala: „Matka, tri hodiny som sa dotýkala Kristovho tela.“
25.06.2003 | Čítanosť(1109)
Téma: Blížny
12.06.2003 | Čítanosť(3063)
Mt 25, 14-30
12.06.2003 | Čítanosť(2931)
Mt 25, 31-46
12.06.2003 | Čítanosť(2823)
Mt 25, 1-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet