14.november 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zatiaľ čo pre Cirkev je veľmi súrny vonkajší apoštolát, tak potrebný v našich dňoch, ona predsa pripisuje väčšiu dôležitosť kontemplácií, a to v našej dobe, keď sa priveľmi zdôrazňuje vonkajšia činnosť. A naozaj, opravdivý apoštolát pozostáva práve v účasti na Kristovom diele. Ale táto účasť je nemožná bez intenzívneho ducha modlitby a obety.

~Ján XXIII.~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1918 reakcie0
(Share 258 0)


Téma: Človek / Kresťanstvo

Myšlienky... 55/2003

      V známom filme „Hook“ Robin Williams hrá Petra Pana, ktorý vyrástol. S dospelosťou stratil nielen všetky spomienky na svoje predchádzajúce dobrodružstvá ale tiež svoju identitu. Považoval sa za „normálneho“ človeka, ktorý je ženatý, má deti a stará sa ako všetci o svoju rodinu. Keď sa jeho rodina vrátila do Anglicka navštíviť babičku Wendy, stalo sa čosi hrozného. Kapitán Hook uniesol jeho deti, aby ho vyprovokoval ku konfrontácii. Keď mu babička Wendy vysvetľuje, že musí ísť za ním a zachrániť deti, je zmätený. Ako by tam mohol letieť? O čom mu to vlastne babička rozpráva? Vtedy sa mu babička Wendy pozrela priamo do očí a zašepkala: „Peter, miláčik, ty nevieš kto si?“
      To, čo Peter Pan vo filme potreboval, bolo spoznať svoju identitu, spoznať, kto vlastne je, aby mohol začať konať. V tej otázke je ukrytý kľúč k riešeniu mnohých problémov, ktoré stoja pred ľuďmi – kresťanmi súčasnej doby. Považujú sa za „normálnych“ ľudí, ktorí konajú presne to, čo konajú ľudia okolo nich. Akoby zabudli na výnimočnosť, ktorú získali svätým krstom, akoby zabudli na obrovský potenciál, ktorý do nich Boh vložil svojou milosťou.
      No nič nie je stratené. Boh sa stará. Človeku dáva podobnú otázku: „Ty nevieš kto si?“
      Osobne som vždy rád, keď cez druhých ľudí, cez rôzne situácie a v rôznych obmenách začujem túto otázku, ktorá mi pripomenie, kto som, aby som podľa toho nanovo „zorganizoval“ svoj život.
27.05.2011 | Čítanosť(4834)
Téma: Človek / Duchovný život
27.05.2011 | Čítanosť(4754)
Téma: Istota / Človek / Život
27.06.2003 | Čítanosť(2750)
Človek
18.01.2010 | Čítanosť(1755)
Kresťanstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet