18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Byť priehľadným nespočíva v tom, že chceme niečo ukázať, ale oveľa viac v tom, že nič nezakrývame. Ide o to, aby sme mohli rozoznávať veci ležiace na dne nádoby, a nie aby sa v nej zviditeľňoval vzduch.”

~SV. JOSEMARÍA ESCRIVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1891 reakcie0
(Share 459 0)


Téma: Obrátenie / Odvaha / Pascha / Sväté písmo / Veľká noc / Vzkriesenie

Myšlienky... 118/2003

      Veľká noc roku 1973 v Ugande. Krajina stenala pod terorom diktátora Idi Amina. Mladý kňaz Kefa Sempangi mal ešte v čerstvej pamäti tváre upálených bez súdu, kruté mučenie ľudí vojakmi, praskanie kostí pri kopancoch, ktoré rozdávali v ťažkých vojenských čižmách – a toto všetko sa ľuďom dialo len preto, že sa dopustili jediného zločinu a to, že boli kresťanmi. No napriek tomu sa Sempangi rozhodol odvážne a otvorene kázať o vzkriesenom Pánovi na mestskom futbalovom štadióne. Prišlo cez sedem tisíc ľudí. No hneď po bohoslužbe piati muži z tajnej polície odviedli kňaza späť do jeho maličkého chrámu. Ledva sa za nimi zatvorili dvere už na kňaza mierilo päť hlavní pripravených k streľbe.
      „Prišli sme ťa zabiť, pretože si neuposlúchol nariadenia Idi Amina,“ povedal veliteľ. „Ak chceš ešte niečo povedať, tak to povedz hneď.“ Kňaz sa začal triasť od strachu, ale vzkriesený Pán mu dal odvahu prehovoriť a vnukol mu aj správne slová: „Božie slovo hovorí, že v Kristovi som už zomrel a že môj skutočný život je už v Bohu, vo večnosti. Teda nie môj život je v nebezpečenstve, ale váš. Kiež by vás Pán uchránil pred večným zatratením...“
      Veliteľ dlho pozeral na kňaza bez slova. Potom sklonil svoju zbraň a povedal: „Mohli by ste sa za nás pomodliť?“ Kňaz s radosťou súhlasil. V tú Veľkú noc vďaka odvahe v hlásaní priviedol k nebeskému Otcovi piatich stratených synov. (Podľa: Rev. Dr. Robert J. Bryan, Sermon: The ABC`s of the Resurrection.)
20.07.2003 | Čítanosť(2382)
Téma: Obrátenie / Zmena
27.03.2006 | Čítanosť(2168)
Pascha
08.02.2010 | Čítanosť(1551)
Obrátenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet