15.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Konať drobné veci s láskou, znášať zlú náladu niekoho a nedať sa ňou strhnúť, zostať pokojný pri netaktnom správaní partnera, vlastný sklon k jedovatej irónii zmeniť na humor, svoju chladnú tvár si pretepliť žartom zo seba — také veci patria k veľkým prejavom ľudskosti.”

~SV. FRANTIŠEK SALESKÝ~

20.06.2003 - o. Mgr. Jozef Matejovský
čítanosť1926 reakcie0
(Share 303 0)


Téma: Obrátenie / Svedectvo / Evanjelizácia

Myšlienky... 63/2001

      Veriaca z mojej farnosti mi rozprávala svoj životný príbeh.
       „Vyštudovala som zdravotnú školu, po ktorej som sa hneď vydala, prišlo rizikové tehotenstvo, takže do zamestnania som nemohla nastúpiť. Po troch rokoch materskej dovolenky som konečne s veľkým nadšením nastúpila do práce v nemocnici. Veľmi som túžila zapadnúť do kolektívu, a preto som prijímala aj pozvania na oslavy (narodeniny, meniny ...), na ktorých prevažnou témou rozhovorov boli peniaze, sex a intrigy. Mám harmonickú kresťanskú rodinu, no rada sa aj zabávam, a tými rečami som veľmi trpela. Moralizovať som nikoho nechcela. Veď kto to má rád ...?!
      Často som začala dostávať uštipačné otázky od jedného lekára. Keďže moje odpovede neopätovali jeho uštipačnosť a ani ho neponižovali ( prosila som Sv. Ducha, aby mi pomohol), zrazu sa začal viac zaujímať o otázky viery ( napr. ako zladiť Darwinovu evolučnú teóriu s učením cirkvi ...). Neskôr sme viedli dlhé rozhovory a on postupne prichádzal k živej viere, pristúpil k sviatostiam, chodí do chrámu
      Dnes som z úzkeho kruhu, ktorý sa stretával na oslavách, vylúčená, no vôbec to neľutujem.“
      Tohto lekára poznám aj ja a vidím, že v jeho rodine je to on, kto sa stará o duchovný život svojej rodiny. Hoci to patrí k základným povinnostiam otca a nie matky, je to v našich podmienkach veľká výnimka.
20.07.2003 | Čítanosť(2382)
Téma: Obrátenie / Zmena
08.02.2010 | Čítanosť(1549)
Obrátenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet