18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Hoci aj nerobíš zlo nepriateľovi, jednako, ak sa od neho odvraciaš, hľadíš naňho s nechuťou a udržuješ vo svojej duši nezacelenú ranu, ktorú si od neho utŕžil, nesplnil si prikázanie, čo ti dal Ježiš.”

~SV. JÁN ZLATOÚSTY~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1533 reakcie0
(Share 294 0)


Téma: Sväté písmo / Evanjelizácia / Svedectvo

Myšlienky... 64/2001

      Stredom istého mesta sa tiahol pomerne veľký park. Bolo to obľúbené miesto obyvateľov mesta, pretože stromy vytvárali chládok v letných horúčavách a kvety vysadených kríkoch vydávali peknú vôňu. Po čase si však tento park obľúbili i ľudia, ktorí tam neprichádzali za oddychom. Skupiny mladých ľudí tam začali tropiť výtržnosti, objavili aj narkomani... Ľudia sa začali parku radšej vyhýbať. Začalo to tam byť nebezpečné.
      Primátor mesta však našiel riešenie. Zakúpil desiatky pekných svietidiel, ktoré umiestnil po celom parku. Večer bol park pekne osvetlený a „podsvetie“ sa pomaly stiahlo na iné miesto. Nekalá činnosť sa nedá robiť na svetle.
      Podobne treba osvetliť svoje celé vnútro. Hlavne tie miesta v srdci, kde sa rodia zlé myšlienky a zámery. Ako? Nuž tým, že pustíme Božie slovo do svojho vnútra. V jeho prítomnosti je zrazu všetko jasné a zreteľné a všetko nekalé musí zutekať. Chce to odvahu, ale stojí to za to.
      Človek, ktorý si takto urobí poriadok vo svojom vnútri, stáva sa svetlom pre svoje okolie. Doslova osvecuje miesta, kde sa pohybuje.
      Pekne to vykresľuje tento príklad. Na zastávke MHD nastúpila do autobusa rehoľná sestrička. Sadla si na voľné miesto. Za ňou sedela skupina mladých chlapcov – stredoškolákov. Keď o pár zastávok rehoľníčka vystúpila, jeden z tých mladíkov povedal: „Dobre, že je už preč. Človek si musel dávať pozor svoj jazyk.“ A znovu sa medzi nimi rozprúdil rozhovor pretkávaný šťavnatými výrazmi, ktorý rehoľníčka svojou prítomnosťou na chvíľu pretrhla.
      Kiež by sme mali všetci odvahu osvetliť svoje vnútro Božím slovom, aby sme mohli podobne svietiť všade, kde sa nachádzame. Koľkým nepekným skutkom a slovám by sme zabránili?
29.03.2006 | Čítanosť(1727)
Téma: Sväté písmo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet