21.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ako sa hlina nechá formovať v rukách hrnčiara do tvaru, ktorý si on želá, tak sa i ty ponúkni Bohu, aby z teba vytvoril to, čo on chce.”

~SV. IGNÁC Z LOYOLY~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1248 reakcie0
(Share 228 0)


Téma: Súd / Hriech / Hebr 4, 12-13

Myšlienky... 67/2001

      Tlačové agentúry svojho času priniesli zaujímavú správu. Pri renovácií časti historického mesta Natchez murári našli kostru človeka. Podľa šiat a zachovaných vecí zistili, že ide o človeka, ktorý zmizol pred 15 rokmi. Jeho pozostatky našli v komíne historického domu. V čase, keď tento muž zmizol, v tomto dome sa nachádzal obchod. Vyšetrovatelia zistili, že tento muž mal na polícií záznam. Bol známy ako zlodej.
      Sväté písmo nám hovorí, že naše hriechy budú vyjavené. Svätopisec v liste Hebrejom hovorí: „Lebo živé je Božie slovo, účinné a ostrejšie ako každý dvojsečný meč; preniká až po oddelenie duše od ducha a kĺbov od špiku a rozsudzuje myšlienky a úmysly srdca. A niet tvora, ktorý by bol preň neviditeľný. Všetko je obnažené a odkryté pred očami toho, ktorému sa budeme zodpovedať.“ (Hebr 4, 12-13)
      Zlodej, ktorý sa usiloval vykradnúť obchod, uviazol v komíne a zomrel. Nikomu nepovedal, čo sa chystá urobiť. Azda pred lúpežou odstránil všetky stopy, ktoré by mohli k nemu viesť. Urobil to celkom dobre. Pätnásť rokov o ňom nikto nevedel. Ale nakoniec bol aj tak „odhalený“.
      Koľkokrát sa krvopotne snažíme zamaskovať svoje nesprávne správanie. Koľkokrát zahaľujeme nepoctivé skutky zdania počestnosti. Zakryť zlo však niekedy dá väčšiu prácu, ako uskutočniť dobro.
      Nech však urobíme čokoľvek pre zakrytie svojich neprávostí – všetko je márne, lebo všetko je „odkryté pred očami toho, ktorému sa budeme zodpovedať“.
      Existuje iba jediná cesta k „zakrytiu“ našich neprávostí: vrhnúť sa s kajúcim srdcom nebeskému Otcovi k nohám a prosiť o zmilovanie.
04.10.2003 | Čítanosť(2320)
Hriech
12.06.2003 | Čítanosť(1737)
Hebr 4, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet