17.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Mária nie je feministka. Stále ostáva Pánovou služobnicou, hoci po boku svojho Syna môže z nej byť prosiaca všemohúcnosť.

~HANS URS VON BALTHASAR~

25.08.2004 - Miron
čítanosť2202 reakcie0
(Share 371 1)


Téma: Vzchopiť sa!

Myšlienky... 95/2004

      Vzchop sa! Túto výzvu zvykneme adresovať tým, ktorí sú obrazne povedané niekým alebo niečím „zrazení k zemi“, teda sú pripravení v tom najlepšom prípade o dobrú náladu alebo v tom horšom prípade o určité životné istoty, čo spôsobí, že naplánovaná perspektíva života sa zosype ako domček z karát.
      Ak takýchto ľudí povzbudzujeme, aby sa vzchopili, zvyčajne tým máme na mysli, aby nad danou situáciou mávli rukou, aby si povedali, že to nejako už len bude. A možno si aj uvedomujeme, že je to povzbudenie povrchné, často formálne, ktoré obsahuje imperatív k mobilizácií zvyšných síl k vyrovnaniu sa s problémom. Možno vnímame, že takýto apel je síce prejavom našej spoluúčasti, ale nedokáže dodať silu k novému začiatku.
      Vzchopiť sa v ponímaní našej viery však znamená niečo úplne iné. Je to predovšetkým spočinutie pred Pánom v úplnej otvorenosti, v ktorej sa stávajú zreteľnými prešľapy a chyby. Neraz práve toto spôsobuje rozpad života. Vzchopiť sa znamená tiež očistiť sa, obrátiť a vytvoriť predpoklady pre nové spojenie so zdrojom energie, ktorým je Boh. To je nový základ, na ktorom môžeme budovať nový život.
      Toto povstanie z pádu len málokedy je expresnou záležitosťou. Pomyslime len, koľko času uplynulo od chvíle, kedy Boh sľúbil padnutému ľudstvu Vykupiteľa, do chvíle jeho narodenia? Celá táto doba bola časom Božieho prúdenia do sveta, aby bolo schopné prijať taký veľký dar. Vzchopiť sa znamená uvedomiť si, o čo vlastne v živote ide a otvoriť srdce pre toto Božie prúdenie, ktoré dvíha a dáva vzrast. Je to dlhodobá záležitosť a najpríhodnejší čas k nastúpeniu tejto cesty je práve teraz.
08.10.2003 | Čítanosť(1484)
Téma: Odvaha / Pokušenie
25.06.2003 | Čítanosť(1224)
Téma: Odvaha
25.06.2003 | Čítanosť(1024)
Téma: Odvaha


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet