19.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Čo je strašnejšie ako peklo? A nič nie je užitočnejšie ako bázeň pred ním, pretože bázeň z pekla nám prinesie veniec večného kráľovstva. Kde je bázeň pred peklom, tam niet závisti. Kde je bázeň pred peklom, tam nevíťazí láska k peniazom. Kde je bázeň pred peklom, tam hnev uhasína, žiadostivosť je premožená, nerozumná vášeň vykorenená. A ako v dome neustále ozbrojeného vojaka sa neodváži objaviť ani zločinec, ani zlodej, ani nijaký zlosyn. Ak bázeň pred peklom ovládne našu dušu, to ani jedna z prízemných vášni nemôže nás opantať, ale všetky vyliezajú a utekajú, súc naháňané zo všetkých strán silou bázne. Nič tak rýchlo nevykoreňuje hriech a čnostiam nepomáha k rastu ako stála bázeň pred peklom. Ten, kto nežije v bázni, nemôže získať čnosti a rovnako, kto žije v bázni, nemôže zhrešiť.

~sv. Ján Zlatoústy~

22.10.2004 - Miron
čítanosť1401 reakcie0
(Share 310 1)


Téma: Cirkev / Povolanie / Ef 4, 7-16

Myšlienky... 130/2004

      Zaiste stu už videli televízny prenos z automobilových pretekov Formuly 1. Je vzrušujúce prizerať sa, ako tieto stroje obrovskou rýchlosťou rútia po pretekárskej dráhe. Ale čo sa mi najviac páči, to je pohľad na servisné stanovište. Za čas, ktorý potrebujeme na zapnutie si bezpečnostného pásu a nastavenie spätného zrkadla, pretekársky tím dokáže vymeniť štyri pneumatiky, doplniť palivo, umyť predné sklo, dať vodičovi napiť a urobiť potrebné opravy na aute. To všetko sa odohrá rýchlo a efektívne, pretože každý člen tímu vie, čo má robiť a robí to dobre. Preteky nie sú teda len v rukách samotného vodiča, ale tiež v rukách tohto servisného tímu.
      Predstavte si však, že by všetci z tímu chceli byť vodičmi,. alebo by chceli meniť pneumatiky... bol by to chaos, ktorý by znamenal veľké zdržanie na servisnom stanovišti. A to by určite spôsobilo umiestnenie na poslednom mieste.
      Podobne v Cirkvi – Kristovom tele – každý z nás má určité poslanie, ku ktorému mu Boh dáva potrebné schopnosti (porov. Ef 4, 7-16). Nemôžeme byť všetci apoštolmi alebo prorokmi... Niektorí z nás majú za úlohu „vymeniť pneumatiky“, iní „očistiť sklo“, ďalší „doplniť palivo“. Každá úloha je však dôležitá a treba ju urobiť dobre.
      Skúsme hľadať, k akej úlohe v Cirkvi nás Boh povoláva. K čomu nám dáva schopnosti. Ak to objavíme – alebo sme to už objavili – pokúsme sa skoncentrovať na toto poslanie a naplniť ho čo najdokonalejšie.
      Ak spájame tieto naše rôznorodé poslania, vytvárame efektívny tím a Cirkev – tajomné Kristovo telo – „podľa činnosti primeranej každej časti, rastie a buduje sa v láske“ (Ef 4, 16).

      Inšpirácie: Ef 4, 7-16
      Kartotéka: Cirkev / Povolanie / Ef 4
08.09.2006 | Čítanosť(2053)
Téma: Cirkev / Humor
25.06.2003 | Čítanosť(1394)
Téma: Cirkev / Eucharistia
12.06.2003 | Čítanosť(2010)
Ef 4, 17-32
18.01.2010 | Čítanosť(1191)
Cirkev


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet