22.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nech sa ľudia príliš nezaoberajú tým čo majú robiť, nech skôr myslia na to, akí majú byť. Keby oni sami, ich postoje boli dobré, vtedy by aj ich skutky žiarili plným jasom. Ak si ty spravodlivý, tak budú spravodlivé aj tvoje činy. Neskúšajme zakladať svätosť na konaní, budujme ju skôr na bytí, lebo skutky nás neposväcujú, ale práve my máme posväcovať skutky. Do akej miery sme svätí, v takej miere aj posväcujeme svoje konanie: jedlo, sen, bdenie, a všetko ostatné. Kto nie je veľký vo svojom bytí, tomu nepomôžu ani tie najskvelejšie činy. Z toho pre teba vyplýva ponaučenie: celú svoju horlivosť máš zamerať na to, aby si sa stal dobrým. Nesústreďuj sa teda na to, čo robíš a aké sú tvoje skutky, ale skôr na to, čo je ich podstatou.

~Eckhart ~

27.10.2004 - Miron
čítanosť1515 reakcie0
(Share 322 1)


Téma: Otec / Povzbudenie / Výchova / Ef 6, 4

Myšlienky... 147/2004

      Kresťanskom časopise uverejnili pekné svedectvo muža, ktorý sa podpísal skratkou DCM a venoval ho svojmu otcovi.
       „Tri roky predtým, než môj otec zomrel na rakovinu, napísal mi list. V tom čase som zanechal učiteľské miesto, pretože som sa chcel venovať písaniu. Bol som spisovateľom na voľnej nohe. Neustále som bojoval s pochybnosťami, či som urobil dobre a či takto dokážem materiálne zabezpečiť svoju rodinu.
      Otec mi v liste napísal: «Poznám ťa, viem čo máš za sebou a preto som si istý, že si sa správne rozhodol. Verím, že tvoje napísané slová vyjadria posolstvo, ktoré chceš ľuďom odovzdať. Drž sa a nech ti Boh žehná! Ak by si sa dostal do ťažkostí a potreboval nejakú hotovosť, daj mi vedieť. Myslím, že viem, kde sa oplatí investovať...»
      Keď mi otec napísal tieto riadky, mal som 38 rokov, bol som ženatý a mal som tri deti. Pre neho som bol však stále jeho synom a vedel, že potrebujem povzbudenie. Vnímal som jeho rodičovskú starostlivosť.
      Ten list si starostlivo uchovávam a a ďakujem za muža, ktorý do posledného dychu neprestal byť starostlivým otcom.“ (www.eSermons.com).
      Keď apoštol Pavol pripomína otcom ich zodpovednosť za deti (Ef 6, 4), neurčuje limit, za ktorým už sa nemusia starať o svoje deti. Ako detí rastú, mení sa aj úloha rodičom. Zodpovednosť a starostlivosť však ostáva a má sa prejaviť láskou, napomenutím, ale aj povzbudením.
      Najlepší otcovia nie sú tí, ktorí nám dajú život, ale tí, ktorí nás aj naučia ako žiť.

      Inšpirácie: Ef 6, 4
      Kartotéka: Otec / Povzbudenie / Výchova / Ef 6
25.06.2003 | Čítanosť(825)
Téma: Abba / Otec / Rodičia
12.06.2003 | Čítanosť(2191)
Ef 6, 10-24
12.06.2003 | Čítanosť(1919)
Ef 6, 1-9


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet