20.október 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nijaký úplatok a nijaké odporúčanie nám neotvoria brány raja, iba srdce, ktoré milovalo.”

~JOHANNES LEPPICH ~

03.12.2004 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť857 reakcie0
(Share 202 0)


Téma: Nepoškvrnené počatie presvätej Bohorodičky

Myšlienky... 233/2004

      V súčasnosti mariánska úcta je veľmi živá u katolíkov. Od polovice devätnásteho storočia sa znova prebúdza a možno povedať, že silnie aj u protestantov, ktorí objavujú miesto Panny Márie a jej materskú úlohu vedľa Božského Spasiteľa. V Nórsku napríklad luteráni vo svojich kostoloch opäť vyvesujú staré obrazy Panny Márie, ktoré sa zachovali. Zaujímavá je otázka, ktorú kladú prostí veriaci svojim pastorom: „Ježiš mal predsa matku, prečo ste nám o nej nikdy nehovorili?“
      Panna Mária je žijúcim ideálom neporušenej čistoty, krásy a nevinnosti, ktorá nadchýňa tisíce a milióny k láske a k praktizovaniu anjelskej čnosti. Ju postavil Boh na „svietnik“, aby všetci, čo vchádzajú, „videli svetlo“.
       „Dejiny Cirkvi potvrdzujú, že všade, kde sa rozšírila úcta k Panne Márii, ľud sa hrnie k Ježišovi Kristovi“ ( kardinál Š. Wyszynski ). Panna Mária je „cestou, ktorá vedie ku Kristovi“ ( MC, 32 ). Práve pre tieto príčiny „sa nám zdá“, povedal pápež Pavol VI., „že sa musíme usilovať znova pochopiť dôvody našej úcty a dôvery v Pannu Máriu. Je to potreba i povinnosť“ ( Cagliari, 24. apríla l970 ).

      Inšpirácie: Počatie Presvätej Bohorodičky svätou Annou


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet