24.júl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Sú ľudia, ktorí si viac robia otázku svedomia pre zanedbaný úklon na chóre, ako keď ťažko urazia alebo ohovoria spolubrata.

~Konrád Kubeš ~

07.12.2004 - Miron
čítanosť1081 reakcie0
(Share 220 1)


Téma: Sväté písmo si vyžaduje našu pozornosť / Lk 1, 31-33

Myšlienky... 236/2004

      Istá farnosť zápasila v vážnymi finančnými ťažkosťami. Príčinou bol zlý stav chrámu, ktorý potreboval nákladnú opravu. Aj keď sa každý podľa svojich možností snažil prispieť, nestačilo to ani na začatie prác.
      Tento problém vyriešil náhodný návštevník, ktorý po bohoslužbe podišiel k jednému obrazu, ktorý visel v chrámovej lodi. Zobrazoval udalosť zvestovania Presvätej Bohorodičke. S úžasom sa pozeral na obraz a potom celý vzrušený povedal: „Viete vy vôbec, čo je to za obraz? Veď je to dielo slávneho maliara Alberta Durera... Tento obraz má nesmiernu hodnotu...“
      Nechceli mu veriť. Ťažko sa im prijímal fakt, že obraz, ktorý mali takmer každodenne pred svojimi očami má takú veľkú hodnotu. Nakoniec však bol riešením pre ich finančné problémy. (www.sermonillustrations.com)
      Často sa stáva, že nevnímame hodnotu vecí a udalostí aj napriek tomu, že ich dôverne poznáme. Ak sa to však dotýka duchovnej oblasti, je to na našu veľkú škodu.
      Vezmime si len napríklad udalosť, ktorú zobrazoval spomínaný vzácny obraz. Anjel hovorí Márii: „Počneš a porodíš syna a dáš mu meno Ježiš. On bude veľký a bude sa volať synom Najvyššieho. Pán Boh mu dá trón jeho otca Dávida, naveky bude kraľovať nad Jakubovým rodom a jeho kráľovstvu nebude konca“ (Lk 1, 31-33). Zaiste, tieto slová sú nám známe. A práve v tom je niekedy problém. Zaiste, je v ľudskej prirodzenosti spoznávať ešte nepoznané. Ale nesmieme dopustiť, aby toto poznávanie bolo poznačené povrchnosťou.
      Spomínam na staršieho muža, ktorý mi po svätej spovedi povedal: „V nedeľu sa čítalo o márnotratnom synovi. Toľkokrát som to už počul a čítal..., ale až teraz som to azda plne pochopil. Nemohol som so spoveďou dlhšie čakať. Veď Boh ma čakal s otvorenou náručou...“
      Toto posolstvo mu bolo dôverne známe. Ale až keď sa pri ňom zastavil, pouvažoval, dokázal ho prijať do svojho života a spôsobilo jeho vyznanie hriechov.
      Posolstvo o zvestovaní Presvätej Bohorodičky je dôležitou správou pre človeka. Skúsme sa pri nej zastaviť, pouvažovať. Skúsme sa zmocniť jej obsahu. Výsledkom bude úžas nad tým, čo Boh pre nás urobil. Prišiel na svet kvôli každému jednému z nás... A tento objav bude azda riešením mnohých našich ťažkostí. Tento objav v nás určite niečo zmení...

      Inšpirácie: Lk 1, 26-38
      Kartotéka: Lk 1
29.03.2006 | Čítanosť(1693)
Téma: Sväté písmo
12.06.2003 | Čítanosť(2963)
Lk 1, 67-80
12.06.2003 | Čítanosť(2730)
Lk 1, 39-55
12.06.2003 | Čítanosť(2705)
Lk 1, 26-38


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet