22.júl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ako vlna neexistuje sama o sebe, ale zakaždým je súčasťou pohybu oceánu, tak ani my nemôžeme prechádzať životom sami, ale vždy máme účasť na skúsenosti života, ktorý pôsobí všade okolo nás.

~Albert Schweitzer~

01.01.2005 - Miron
čítanosť2078 reakcie0
(Share 330 1)


Téma: Nový rok / Predsavzatie

Myšlienky... 1/2005

      Bývalý prezident USA Jimmy Carter vo svojej autobiografii spomenul udalosť, ktorá priniesla zmenu do jeho života i manželstva. Hovorí:
       „Presnosť je vlastnosť, ktorú som nadobudol počas služby v námorníctve. Musím sa priznať, že som ju očakával u druhých ako úplnú samozrejmosť. Bol som ňou priam posadnutý a moja manželka Rosalynn mala čo robiť, aby vyhovela týmto mojím prísnym štandardom. Meškanie päť minút – ale i menej – pri odchode bolo príčinou nepríjemných výčitiek z mojej strany.
      Jedno ráno som si uvedomil, že Rosalynn má narodeniny a ja pre ňu nemám darček. Uvažoval som, čo by ju skutočne potešilo. Potom som dostal nápad. Na hárok papiera som napísal: Všetko najlepšie k narodeninám! Na znak mojej lásky sľubujem, že nikdy nevyslovím nepríjemnú poznámku v prípade tvojho meškania.
      Obálku s týmto „darčekom k narodením“ som podal manželke spolu s bozkom.
      Je tomu už niekoľko rokov a ja som doteraz svoj sľub dodržal. Keď to dnes hodnotím, tak musím povedať, že to bol najlepší darček k narodeninám, ktorý som dal manželke – i sebe.“ (www.e-sermons.com)
      Tento „darček“ môže sa stať pre nás inšpiráciou v v týchto prvých hodinách nového roka, kedy si zvykneme dávať rôzne predsavzatia do budúcich dní a mesiacov. Skúsme trochu preskúmať, čo by potešilo našich najbližších... Aj keď si človek nerád priznáva vlastné chyby, predsa pri troške úprimnosti nájdeme mnohé črty a vlastnosti, ktoré je možné azda „okresať“, alebo i celkom vylúčiť. Nebojme sa takto obdarovať najbližších, ale i seba...
20.06.2003 | Čítanosť(2949)
Téma: Nový rok / Lk 2, 21
10.02.2010 | Čítanosť(1700)
Téma: Nový rok /
25.06.2003 | Čítanosť(524)
Téma: Predsavzatie
25.06.2003 | Čítanosť(467)
Téma: Predsavzatie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet