20.október 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Život sa skladá z množstva malých mincí. Kto ich vie dobre obracať, vlastní veľký majetok.

~Jean Anouilh ~

03.02.2005 - Miron
čítanosť877 reakcie0
(Share 251 0)


Téma: 2 Kor 5, 17

Myšlienky... 29/2005

      Slávny profesor filozofie a psychológie na Harvardskej univerzite William James raz vyhlásil, že človek po tridsiatke stvrdne ako sadra a už sa nemení. My sa však odvážime oponovať tomuto názoru, pretože vieme, že zmeniť sa môžeme a aj to robíme.
      Pozrite. John D. Rockefeller sa stal prvým miliardárom. Bol to však úbohý človek, ktorý nemohol spať, ktorý bol nemilovaný, ktorý bol pod neustálym dohľadom svojej ochranky. Navyše ako päťdesiattri ročný bol postihnutý chorobou. Stratil všetky vlasy a jeho telo bolo úplne scvrknuté. Lekári mu dávali rok života.
      Zoči-voči prichádzajúcej smrti Rockefeller začal uvažovať o večnosti a zrazu sa začal meniť. Obrovské množstvo peňazí venoval cirkvám a chudobným. Založil Rockefellerovu nadáciu, ktorá okrem medicínskeho výskumu podporovala a ešte podporuje mnoho iných dôležitých oblastí. Jeho zdravie sa zlepšilo a napriek názorov lekárov dožil sa 98 rokov.
      Ak človek môže prejsť takou telesnou a emociálnou zmenou, ako potom môžeme pochybovať o možnosti duchovnej zmeny skrze pôsobenie Božej milosti a moci? Svätý apoštol Pavol takúto zmenu považuje za niečo prirodzené. Hovorí: „Kto je teda v Kristovi, je novým stvorením. Staré sa pominulo a nastalo nové“ (2 Kor 5, 17).
      Zakúsili sme už túto zmenu? Dovolili sme Spasiteľovi, aby nás urobil novým stvorením. Či už áno alebo nie, otvorme mu v dôvere srdcia, aby nás premenil do takej krásy a dôstojnosti ktorú má pre nás od večnosti zamýšľa.

      Inšpirácie: 2 Kor 5, 17
      Kartotéka: 2 Kor 5
12.06.2003 | Čítanosť(1704)
2 Kor 5, 1-21


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet