18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zdá sa mi, že mnohí z nás poznajú tú skutočnosť, ktorú vám chcem pripomenúť. Hovorí sa, že nie tak dávno vzali nepriatelia istého muža ako väzňa a vyviezli ho ďaleko od jeho vlasti. A pretože tam bol dlho a jeho žena sa nemohla dočkať jeho návratu, myslela si, že je mŕtvy. Dala zaňho každý týždeň slúžiť svätú liturgiu. A vždy, keď sa konala obeta za odpustenie jeho hriechov a záchranu jeho duše, reťaze, ktoré ho pútali, sa sčasti uvoľnili. Keď sa neskôr vrátil domov, rozprával žene o obdivuhodných veciach, ktoré sa vždy v určitý čas týždňa odohrávali. Tak sa vysvetlilo, že išlo práve o dni a hodiny, keď dala žena zaňho slúžiť svätú obetu.

~sv. Gregor Veľký~

23.02.2005 - Miron
čítanosť1406 reakcie0
(Share 258 1)


Téma: Zádušná sobota / Jn 5, 24-30

Myšlienky... 69/2005

      Na cintoríne v nemeckom Hanovery sa nachádza nezvyčajný hrob. Žena, ktorá neverila vo vzkriesenie, nariadila v testamente ako má jej hrob vyzerať. Jej vôľu splnili. Pomník pozostáva z masívnych žulových dosiek, ktoré sú ešte obopnuté hrubými oceľovými pásmi, na ktorých sú vyryté vyzývavé slová: „Tento hrob nebude nikdy otvorený!“
      Táto žena ani netušila ako skoro bude jej vôľa porušená. Malé semienko sa dostalo do škáry medzi žulovými doskami. Vyklíčilo a zapustilo korienky. O pár rokov na tomto mieste vyrástol strom, ktorý svojimi koreňmi nadvihol žulové platne tak, že oceľové pásy, ktoré ich obopínali, praskli. Hrob, ktorý nemal byť nikdy otvorený, kapituloval pred dynamickou silou, ktorá vzišla z malého semienka. (www.esermons.com)
      Človek nemôže vzdorovať Božej moci. Ježiš Kristus povedal, že „prichádza hodina, keď všetci v hroboch počujú jeho hlas a vyjdú: tí, čo robili dobre, budú vzkriesení pre život a tí, čo páchali zlo, budú vzkriesení na odsúdenie“ (Jn 5, 28-29).
      Nebude žiadna výnimka. Všetci ľudia vstanú z mŕtvych mocou toho, ktorý stvoril svet z ničoho. Otázkou je, či tento okamih bude pre nás znamenať život alebo odsúdenie.
      Každou hodinou sme bližšie k tomuto okamihu. Je preto múdre, keď sa vinieme k Ježišovi, keď mu odovzdávame svoje životy a učíme sa jeho náuku, pretože On sám je cestou, ktorá vedie k vzkrieseniu pre život.

      Inšpirácie: Jn 5, 19-30
12.06.2003 | Čítanosť(2644)
Jn 5, 1-15
12.06.2003 | Čítanosť(2578)
Jn 5, 31-47
12.06.2003 | Čítanosť(2121)
Jn 5, 19-30


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet