18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Otčenáš obsahuje všetky prosby, ktoré sú možné. Nie je mysliteľné, aby naša modlitba nebola v ňom obsiahnutá. Je nemožné, aby sme ho pozorne, slovo za slovom, vyslovovali a aby v nás nedošlo k možno celkom nepatrnej, ale skutočnej zmene.

~Simone Weilová ~

01.03.2005 - Miron
čítanosť584 reakcie0
(Share 188 0)


Téma: VPD - piatok 4. týždňa Veľkého pôstu / Gn 12, 2

Myšlienky... 79/2005

      Od dvanástej kapitoly Knihy Genezis začíname sledovať životný príbeh Abraháma. Dnes sme počuli ako ho Boh povolal a dal mu veľmi ťažkú úlohu. Abrahám mal opustiť svoje rodnú krajinu a vydať sa do krajiny, do ktorej ho bude viesť sám Boh. Mal teda vymeniť isté za neisté a neznáme. Abrahám poslušnosť Božej vôli je znamením živej viery, obdivuhodný príklad, ktorý zaiste zaujal našu pozornosť. A to je dobré.
      Skúsme si však dnes všimnúť ešte niečo, čo tak trochu príklad viery a poslušnosti zatieňuje. Nájdeme to v Božích slovách: „Urobím z teba veľký národ, požehnám ťa a preslávim tvoje meno a ty budeš požehnaním“ (Gn 12, 2). Sú to úžasné slová! Abrahám bude požehnaný, ale tak sa sám stane požehnaním pre druhých!
      Tá istá duchovná pravda platí aj dnes. Pán Boh robí skrze svoju milosť nádherné dielo v dušiach tých, ktorí vo viere poslúchajú jeho slovo. Môžeme povedať, že sú Bohom požehnaní a zároveň sa stávajú požehnaním pre svoje okolie.
      Svedčí o tom aj toto pekné svedectvo.
      Dyson Hague bol počas vojny vojenským kaplánom. Pri jednej návšteve ranených vojakov ho jeden z nich poprosil: „Otče, ja umieram. Chcel by som však, aby ste v mojom mene napísali mojej učiteľke náboženstva. Napíšte jej, že zomieram ako kresťan vďaka nej.“
      Kaplán Hague splnil jeho prianie. O pár týždňov dostal odpoveď. V liste bolo napísané: „Pred mesiacom som sa vzdala vyučovania náboženstva. Robila som to roky ako službu pre našu farnosť, ale mala som pocit, že to neprináša žiadne ovocie. A teraz som dostala Váš list, v ktorom píšete, že moje vyučovanie malo účinok na toho úbohého chlapca. Chcem Vám povedať, že som svoju výpoveď stiahla. Budem znovu učiť. Nech sa Boh nado mnou zmiluje!“
      Keď teda vnímame dobrá, ktoré vyrastajú zo živej viery a poslušnosti, rozhodnime sa dnes nasledovať Abrahámov príklad. A aj v našom živote sa naplní Božie prisľúbenie: „Požehnám ťa... a ty budeš požehnaním“.
11.09.2004 | Čítanosť(1028)
Gn 12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet