17.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Veľkosť lásky je väčšia ako detaily jednotlivých vzťahov, väčšia ako všetko zlo, ktoré nám kto spôsobil, väčšia ako krivda, ktorú nám kto robí, väčšia ako urážka, ako poníženie, ktoré sa nám od niekoho dostáva. Človek sa naraz dostane nad to všetko a jasne spozná, že nemá zmysel, aby sa sputnával akýmkoľvek pocitom nenávisti, zloby, pomsty alebo hnevu.”

~JOZEF PORUBČAN ~

05.03.2005 - Miron
čítanosť788 reakcie0
(Share 226 0)


Téma: 2 Tim 4, 1-2

Myšlienky... 85/2005

      Ak nieto zbadá horiaci dom, urobí všetko, aby zachránil jeho obyvateľov. Podobne ak niekto vidí topiaceho, neváha a pokúsi sa ho zachrániť. Takýto ľudia sú potom oslavovaní ako hrdinovia, pretože zachránili ľudské životy. Čudné však je, že ak kresťan sa pokúša zachrániť svojho blížneho, ktorý sa rúti do zatratenia, vyslúži si len posmech a obvinenie z fanatizmu.
      V Knihe Genezis je situácia, ktorá to pekne ilustruje. Keď bol Lot Božím riadením upozornený, že Pán sa chystá zničiť Sodomu, hneď naliehal na svojich zaťoch, aby odišli z mesta. Oni si však mysleli, že si robí žarty (porov. Gn 19, 12-14). Lot však nežartoval. Skaza mesta prišla.
      Keď poznáme Božie slovo, tak poznáme aké následky budú mať naše skutky a slová. Vieme však, že pokáním môžeme dosiahnuť Božie odpustenie. Je teda múdre, ak sa pokáním očisťujeme. Na druhej strane však je však okolo nás veľa tých, ktorí Božie slovo nepoznajú. Sme zodpovední za nich. Sme tí, ktorí im ho majú zvestovať, aby sa mohli zachrániť. Je možné, že nás mnohokrát vysmejú a označia za fanatikov. Je však možné aj to, že niektorí sa zamyslia a uveria v Ježiša Krista. Dopredu nevieme kto ako zareaguje. No nesmieme mlčať len preto, že sa môžeme stretnúť s odmietnutím.
      Preto aj pre nás je stále aktuálna výzva svätého Pavla Timotejovi: „Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou“ (2 Tim 4, 1-2).
      Je to služba, ktorú svet dnes veľmi naliehavo potrebuje.

      Inšpirácie: 2 Tim 4, 1-2
22.10.2004 | Čítanosť(1493)
Téma: Smrť / 2 Tim 4, 6-7
16.06.2003 | Čítanosť(1764)
2 Tim 4, 1-22


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet