18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Existuje len jeden problém, jediný na zemi. Ako vrátiť ľudstvu dôležitosť duchovna, ako vzbudiť nepokoj srdca. Treba, aby bolo ľudstvo zavlažované zhora, aby naň zostúpilo čosi, čo sa podobá gregoriánskemu chorálu. Ako vidíte, nedá sa žiť ďalej a myslieť len na chladničky, politiku, rozpočty a krížovky. Tak sa ísť dopredu nedá.

~Antoine de Saint-Exupéry~

05.03.2005 - Miron
čítanosť535 reakcie0
(Share 202 0)


Téma: Gn 24, 1

Myšlienky... 86/2005

      V rozhovore sa kňazovi sťažoval dôchodca na rôzne problémy, s ktorými zápasí. „Som z toho znechutený a otrávená,“ povedal so zamračenou tvárou. Kňaz po chvíľke ticha mu povedal: „Neviem, čo vám na to mám povedať. Život prináša problémy a my s nimi musíme bojovať. To však neznamená, že život je iba problém na probléme. Skúste si sadnúť a porozmýšľať o svojom živote. Vezmite do rúk pero a napíšte na papier každé jedno požehnanie, ktoré sa vám dostalo od Boha. Uvidíte, ako sa zmení váš pohľad na život.“
      O pár dní mu tento dôchodca povedal: „Otče, bola to dobrá rada. Nikdy som si neuvedomil ako veľmi ma Boh požehnal. Už nemyslím na problémy, pretože tých dobrých vecí, ktoré som dostal od Boha je oveľa viac.“
      V Knihe Genezis čítame nádhernú vetu: „Abrahám bol však už starý a pokročilý vekom a Pán ho vo všetkom požehnával“ (Gn 24, 1). Je potrebné zamyslieť sa nad touto vetou. Stručný životopis Abraháma nám odhaľuje požehnanie za požehnaním, ktoré sú vtkané do všetkých jeho životných dobrodružstiev, skúšok a pádov. Prijal Božie sprevádzanie (porov. Gn 12, 1-3); prísľub novej krajiny (porov Gn 13, 14-15); veľké bohatstvo (Gn 13, 2); úspech v boji (Gn 14, 16); večnú zmluvu s Bohom (Gn 17, 7); plodnosť napriek vysokému veku (Gn 21, 2); ochranu rodiny (Gn 19, 16; 20, 2-8) – a to sme spomenuli len niektoré z požehnaní. Mnohé z nich sa zopakovali.
      Ak sa z rovnakého zorného uhla pozrieme na svoj život, uvidíme množstvo požehnania, naplnených prísľubov a hojnosť milostí, ktoré napĺňali náš život súbežne s rôznymi skúškami a zápasmi viery. Ak ich nevidíme, skúsme sa pozrieť ešte raz. Určite ich nájdeme.
      Nie je správne, ak je celá naša pozornosť sústredená iba na problémy života. Nevidíme potom hojnosť dobrých darov od Boha. Ak ich nevidíme, nemôžeme byť vďační ani šťastní.

      Inšpirácie: Gn 24
11.09.2004 | Čítanosť(924)
Gn 24


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet