18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Celé formovanie človeka nemá iný cieľ, než aby sa stal dobrým pracovníkom na diele vlastnej dokonalosti a na dokonalosti ľudského pokolenia.

~J. Leclercq~

04.11.2005 - Miron
čítanosť906 reakcie0
(Share 320 2)


Téma: Pondelok po 24. nedeli po ZSD / 2 Sol 1, 1-10 // Láska / Služba / Svedectvo

Myšlienky... 208/2005

      Jeden spoluväzeň, kňaz, ktorý teraz žije v Štutgarte, podáva o blahoslavenom biskupovi Petrovi Pavlovi Gojdičovi toto prekrásne svedectvo.
      „Po príchode do Leopoldova, kde dostal číslo 681, bol veľmi slabý a chorý. Dostával osobitnú diétu a dodatky. On ich však ale neužíval. Všetko porozdával svojím spoluväzňom. V tom čase som bol i ja ťažko chorý a biskup sa o mňa staral s takou láskou, že na to nikdy nezabudnem. On sám bol chorý, ale hostil ma tak, akoby to nedokázala ani vlastná matka. A keď ma nasýtil pozemskými dobrami, postaral sa aj o duchovný pokrm. Zvyčajne si sadol na kraj môjho lôžka a spoločne so mnou sa modlil. Takto sa o mňa staral osem týždňov, a len jemu vďačím za to, že som prišiel k sebe, že dnes žijem.“
      Konkrétne skutky lásky sú prirodzeným ovocím viery a lásky k Bohu. Skutky lásky odkrývajú, čo je ukryté v srdci človeka a vydávajú mocné, hoci niekedy nenápadné svedectvá. Spomínam na ženu, ktorá sa už viac než osem rokov stará o svoju nevládnu svokru; na rodinu, ktorá nikdy nezabudne zaniesť viackrát do týždňa teplé jedlo susedovi, ktorý po smrti manželky žije sám; na muža, ktorý po návrate zo zamestnania – ide o ťažkú manuálnu prácu – ide pomôcť každému, kto to potrebuje. Je to len maličký výsek z množstva skutkov lásky, ktoré som vypozoroval vo farnostiach, v ktorých som pôsobil.
      Som šťastný, že môžem spolu so svätým apoštolom Pavlom povedať: „Musíme ustavične vzdávať vďaky Bohu za vás, bratia, ako sa aj sluší, veď vaša viera veľmi vzrastá a vzájomná láska všetkých vás je čoraz väčšia“ (2 Sol 1, 3).

27.05.2011 | Čítanosť(4893)
Téma: Dieťa / Láska
29.07.2003 | Čítanosť(3624)
Téma: Láska / Zmena života
16.06.2003 | Čítanosť(1690)
2 Sol 1, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet