18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Povolanie je osobné a jedinečné. Je to však povolanie na spoločenstvo. Tí, čo nasledujú Ježiša a náležia mu, patria k sebe.

~KLAUS HEMMERLE~

04.02.2008 - Štefan Vitko
čítanosť3248 reakcie0
(Share 721 0)


Téma: Popolcová streda

Myšlienky... 1/2008

Dnes sa zo všetkého berú vzorky. Vzorky sú potrebné, aby sa ukázala pravda o celku. Malé čiastočky nám odhalia stav celku. Berú sa vzorky zeme, pôdy. Berú sa vzorky vody. No predovšetkým, berú sa vzorky z človeka, z jeho jednotlivých orgánov. Dávajú sa na rozbor. Až tam sa dozvedáme pravdu – čo je zdravé a čo choré. Lekári zvyknú povedať: „Potom budeme múdrejší...“

Začína pôstne obdobie. Chceme byť múdrejší, chceme vedieť pravdu o sebe. Najskôr však musíme odobrať vzorky, nepatrné častice, ktoré nás poučia, čo je v nás zdravé, životaschopné a čo vykazuje známky zlyhania. Sv. Matúš naznačuje, z čoho máme vzorky odobrať: „Keď teda dávaš almužnu..., keď sa modlíte..., keď sa postíte...“ (Mt 6, 1-6, 16-18). Toto všetko treba prehodnotiť a venovať tomu dostatok času.

Čo si naposledy niekomu nezištne daroval? S čím si sa podelil? Naozaj, ako tvrdíš, nemáš pre nikoho almužnu? Načri do minulosti a vybav si okamih, keď si sa skrúšene modlil. Je to asi už dosť dávno... Väčšinou používaš rôzne skrátené formy modlitieb. Aj tie „odbavuješ“ stále rýchlejšie a myseľ ti blúdi. Aké skutky pokánia konáš? Nazdávaš sa, že si sa napostil dosť? Priznaj, že toto už dávno nie je téma, ktorá by ťa oslovila... Dá sa ísť ešte ďalej. Len si zhromaždi myšlienky a pros Pána, aby ťa osvietil. Apoštol národov ťa upozorňuje, že teraz je čas milosti. Odober teda vzorky z praxe života kresťana!


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet