15.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Boh vedie človeka jeho vlastnou cestou. Jeden príde ľahšie a skôr k cieľu ako druhý. To, čo my môžeme urobiť, je naozaj málo oproti tomu, čo sa uskutočňuje na nás. Ale to málo musíme urobiť. Musíme sa predovšetkým vytrvalo modliť za správnu cestu a bez odporu nasledovať vanutie milosti, ktoré sa stáva zrejmým.”

~SV. EDITA STEINOVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1304 reakcie0
(Share 374 0)


Téma: Svedectvo / Sk 4, 13-21

Myšlienky... 103/2002

      V prvej kapitole Skutkov apoštolov vzkriesený Spasiteľ dáva apoštolom prísľub Svätého Ducha. V druhej kapitole, na päťdesiaty deň po Vzkriesení, apoštoli dostávajú moc Svätého Ducha. Bola to moc, ktorá ich hnala neohrozene svedčiť o Ježišovi Kristovi. Tisíce ľudí sa dali v ten deň pokrstiť na základe ich ohlasovania. V tretej kapitole apoštoli Peter a Ján využili túto moc na uzdravenie chromého človeka pri chrámovej bráne. A v štvrtej kapitole mocou Svätého Ducha sa bránili pred veľradou, kde ich po uväznení predviedli.
      Veľkňazi, zákonníci, starší a poprední muži sa ocitli v situácií, kedy nevedeli, čo robiť. „Čo robiť s týmito ľuďmi?“ (Sk 4, 16) pýtali sa jeden druhého. No riešenie nenašli. Skúsili im ešte pohroziť a prepustili ich.
       „Čo robiť s týmito ľuďmi?“ (Sk 4, 16). Túto otázku si dáva svet aj dnes pri stretnutí s kresťanmi. Podobne nenachádza odpoveď na túto otázku. A ak nepomáha zastrašovanie, volí inú taktiku – ignorovanie a to veľmi dôsledné.
      Raz som sledoval televíznu besedu s odborníkmi z rôznych oblastí. Témou bola choroba AIDS a prevencia pred touto chorobou. Hodina rôznych názorov a možných riešení. Ale počas celej besedy nezaznel ten najjednoduchší spôsob prevencie – dodržiavanie Desatora. Podobné mlčanie sprevádza mnohé diela kresťanskej lásky, ktoré prinášajú úžitok mnohým. Na druhej strane sa príliš rozmazávajú niektoré kroky i pády kresťanov, ktoré sa čas od času objavia. Zdôrazňuje sa to, čo je nepatrné, ignoruje sa to, čo je veľké.
      Svet ignorovať každý náš dobrý skutok, na každé dobré svedectvo, každé dobré dielo. To ich však nezbaví ich vnútornej sily, ktorá má moc meniť tento svet. Môžeme ignorovať zrno vložené do zeme, ale tým mu nezabránime, aby nevzklíčilo a neprinieslo úrodu.
      Nech nás teda táto taktika sveta neoberie o chuť svedčiť o vzkriesenom Pánovi, konať a žiť podľa jeho náuky. Konečné víťazstvo patrí nám.
05.02.2010 | Čítanosť(2771)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /
12.06.2003 | Čítanosť(2475)
Sk 4, 23-31
12.06.2003 | Čítanosť(2443)
Sk 4, 32-37
12.06.2003 | Čítanosť(2399)
Sk 4, 1-22


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet