23.august 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keby kresťania už začali brať vážne svoju vieru, vyvolalo by to vo svete revolúciu takých rozmerov, akú dejiny doteraz nezažili. Ale potom by sa už ani neoplatilo pokúsiť sa o inú revolúciu.

~G.B. Clementceau ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť933 reakcie0
(Share 280 1)


Téma: Skutky

Myšlienky... 62/2000

       Zo skúsenosti vieme, že človek je schopný napĺňať svoje túžby i nespravodlivým spôsobom. Prostriedky sú rôzne: klamstvo, krádež, prípadne zámerné očierňovanie blížneho. Mnoho z toho sa človeku „prepečie“. Ale len v tomto pozemskom živote. V živote každého človeka totiž raz nastane okamih, v ktorom budú vyjavené všetky jeho neprávosti, nech by boli akokoľvek skryté. Tento okamih nastane pri osobnom súde, keď sa každý z nás bude Bohu zodpovedať zo svojho života.
       Preto nás evanjelium vyzýva k zodpovednému životu. Táto zodpovednosť spočíva v tom, že si budeme vedomí vážnosti každého jedného skutku či slova.
       V americkom filme Hráči so smrťou, štyria medici sa pokúšali poodhaliť tajomstvo smrti. Postupne sa privádzali do stavu klinickej smrti, aby zistili, či existuje nejaký druhý život. V tomto stave sa im pripomenuli ich staré, dávno zabudnuté hriechy, ktoré sa po experimente akoby zhmotnili. Život sa im stal neznesiteľný. Tieto zhmotnené prízraky ich hriechov ich prenasledovali a trýznili. Muk sa zbavili, až keď chybu napravili. Jeden sa ospravedlnil bývalej spolužiačke, ktorej sa ešte ako malý vysmieval, jeho kolegyňa, medička, odpustila svojmu nebohému otcovi, ktorý spáchal samovraždu...
       V závere filmu jeden z nich povedal: „Na všetkom záleží. Záleží na každom slove, na každom skutku.“
30.09.2010 | Čítanosť(2076)
Téma: Skutky /


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet