18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Bratia, vyzývam vás nielen k láske nielen k sebe samým, ale i k tým, ktorí sú alebo pohania, pretože doteraz neveria v Krista, alebo sú od nás oddelení. Či chcú, či nechcú, sú našimi bratmi. Tým, ktorí vám hovoria: Nie ste našimi bratmi, povedzte: Ste naši bratia.

~sv. Augustín~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1555 reakcie0
(Share 396 1)


Téma: Kresťanstvo / Svedectvo

Myšlienky... 177/2002

      Objav penicilínu spôsobil veľký záujem o tento liek, ktorý úspešne pomáhal pri rôznych chorobách, s ktorými si predtým lekári len ťažko vedeli rady. Všetci ho považovali priam za zázračný liek. Mnohí začali tento liek v malých množstvách pridávať do vody, jedla, pridávali ho aj do pôdy, aby zlepšili rast rastlín, dávali ho dokonca aj zvieratám. Mysleli si, že takto sa ochránia pred chorobami, ktoré spôsobujú mikroorganizmy.
      Sir Alexander Fleming však upozorňoval na nesprávnosť takéhoto používania lieku. Hovoril, že tento liek nemožno prijímať v malých dávkach, ale iba vo veľkých a to v čase choroby. Inak sa môže stať, že sa mikroorganizmy prispôsobia tomuto lieku a tak sa stane v prípade choroby neúčinný.
      Dnes už vieme, že jeho varovanie bolo múdre, pretože musia sa vyvíjať stále nové antibiotiká, pretože mikroorganizmy sa stali imúnne na mnohé druhy starších.
      Niečo podobné môžeme sledovať v duchovnej oblasti. Na jednej strane vidíme masy, ktoré prijímajú kresťanstvo – no prijímajú ho iba v „malých dávkach“. Stačí to síce na to, aby sa človek mohol považovať za kresťana, ale na druhej strane je to príliš málo, aby ho to výrazne ovplyvnilo. A tak sa stáva, že vedľa seba žije kresťan i ateista celé roky a neodohrá sa nič, ba ani „iskra“ túžby sa nedotkne srdca toho neveriaceho pri sledovaní života kresťana. Neveriaci svet sa stal „imúnny“ voči posolstvu evanjelia. A možno z väčšej časti preto, že mu ho podávame v príliš slabej dávke.
27.05.2011 | Čítanosť(3835)
Téma: Kresťanstvo
05.02.2010 | Čítanosť(2771)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /
30.12.2004 | Čítanosť(2018)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo
18.01.2010 | Čítanosť(1717)
Kresťanstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet