18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Majte nádej, lebo nádej prejde z vás do budúcich pokolení a oživí ich. Ale ak vo vás umrie, budúce pokolenia budú z mŕtvych ľudí.

~Juliusz Slowacki ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1458 reakcie0
(Share 244 0)


Téma: Svedectvo / Viera / Život

Myšlienky... 196/2002

      V knihe „Svedectvo“ 50-ročný lekár rozpráva:
      Moja viera sa značne zmenila odvtedy, ako som sa na Pána Ježiša začal obracať ako na Toho, kto má v rukách môj život, za ktorý sa sám obetoval. Začal som sa k nemu modliť ako k Pánovi, ktorý ma miluje a presne vie, čo potrebujem, pre ktorého nie som anonymný prosebník, ktorý musí čakať, kým príde na rad. Protestantský kazateľ Maxwell White hovorí: „Gram skúsenosti je cennejší ako tona teórie.“ Pre vieru to platí niekoľkonásobne. Tie krásne spôsoby, akými Pán mnohokrát spĺňa naše prosby, nás priam nútia velebiť ho a chváliť za jeho dobrotu.
      Pred rokmi napríklad bolo mojou prvoradou túžbou získať vzťah a manželstvo s dievčaťom, ktoré som si predstavoval. Nič nebolo pre mňa dôležitejšie. Dlhé roky viedli iba k žalostným skúsenostiam. Potom som sa vzdal tohto sna kvôli službe a práci pre Ježiša. Bolo mi pritom všelijako, aj som si poplakal, ale postavil som Krista vo svojom srdci na prvé miesto. A práve vtedy bez akejkoľvek námahy a hľadania mi dal dievča, moju terajšiu manželku, s ktorou vo vzájomnom spojení kráčame za svojím Pánom. Samozrejme, že skúsenosti s Ježišom mám ďaleko viac. Jedna je však prvoradá. Pán je žiarlivý na všetko, čomu dávame prednosť pred ním a pred jeho deťmi. On chce byť v našom srdci prvý. Preto sa usilujem hľadať najprv nebeské kráľovstvo a verím, že ostatné mi Pán pridá. (Svedectvo. Verona : Nakladateľstvo DOBO, 1984, s. 82.)
05.02.2010 | Čítanosť(2771)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /
26.06.2003 | Čítanosť(3220)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet