23.august 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Čo znamená modliť sa? Modliť sa znamená: venovať čas Bohu, mať čas na ľudí a urobiť si čas na seba samého.

~Adalbert Ludwig Balling ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť468 reakcie0
(Share 188 0)


Téma: Duchovný život

Myšlienky... 76/2000

       Sv. Augustín hovoril o nespokojnosti svojej duše, kým nespočinie v Bohu. Vystihol tým univerzálnu túžbu ľudstva, ktoré hľadá zakotvenie v absolútne. V každom ľudskom spoločenstve či už v minulosti alebo v súčasnosti nachádzame túto túžbu. Za rôznorodými náukami, filozofiami, obradmi sa skrýva túžba po absolútne. Človek je stvorený Bohom a určený Bohu. Vždy hľadal a hľadá cestu k Bohu. V tejto túžbe je skrytá aj túžba po očistení od všetkého, čo človeka robí nečistým – teda od hriechu. Sám však nemôže nič dosiahnuť. Potrebuje pomoc zo strany Boha.
       Svätopisec v liste Hebrejom (pozri 7, 25 ...) pripomína, že ľudstvo túto pomoc dostalo. Hovorí: „Bratia, Ježiš môže naveky spasiť tých, ktorí skrze neho prichádzajú k Bohu, lebo žije stále, aby sa za nich prihováral.“
       Môžeme sa teda smelo obrátiť na Krista, pravého Veľkňaza, ak chceme uhasiť svoju túžbu po Absolútne. Kristus nás môže zachrániť. Je blízko nás. Často však stretnutiu človeka s Kristom zabráni naviazanosť človeka na rôzne veci tohto sveta. Človek, ktorý sa stále pozerá na zem, nikdy nespozná krásu hviezd.
27.05.2011 | Čítanosť(4740)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3293)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet