23.august 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Čo je telesná potrava pre udržanie našich síl, to je čítanie Svätého písma pre dušu. Ono je duchovným jedlom, ktoré posilňuje um a robí dušu silnejšou, tvrdšou a múdrejšou, pričom jej nedovoľuje, aby sa rozptyľovala nerozumnými vášňami, ale ju naopak odľahčuje, aby sa mohla povzniesť a letieť až na samé nebo.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť444 reakcie0
(Share 187 0)


Téma: Čo je cieľom života? / Život

Myšlienky... 89/2000

       Nedávno som čítal zaujímavý článok o Slovákoch, ktorí v prvej polovici tohto storočia odišli do USA. Autor rozoberal motívy, ale aj úmysly týchto emigrantov. V podstate ich rozdelil na dve skupiny. Ich spoločným motívom bola materiálna bieda. No jedni odišli s úmyslom natrvalo sa v Amerike usadiť, tí druhí však chceli niečo zarobiť a vrátiť sa naspäť. A od týchto úmyslov sa odvíjal aj ich život za morom. Tí, ktorí sa chceli usadiť, začali zarobené peniaze investovať do pôdy, do domu... Tí druhí však žili v tých najskromnejších podmienkach, mnohé si odopierali a zarobené peniaze ukladali v banke alebo ich hneď posielali domov, aby podporili svojich najbližších.
       Do týchto dvoch skupín by sme pokojne mohli rozdeliť celé ľudstvo. Jedni sa usádzajú na tejto zemi, akoby bola ich posledným a trvalým cieľom. Iní zasa s túžbou hľadia na nebo ako svoj domov a neľutujú žiadnu námahu a odriekanie, len aby si vytvorili tie najlepšie podmienky pre budúci život. Tomu podraďujú svoj čas, svoje sily, svoje plány.
       Do ktorej skupiny sa zaradíme sami seba?
       Istý turista natrafil na svojich potulkách na kláštor. Keď sa lepšie poobzeral, zistil, že mnísi ho majú veľmi stroho zariadený.
       Spýtal sa: „A kde máte nábytok?“
       Odpovedali otázkou: „A kde ho máš ty?“
       „Ja som predsa na ceste,“ začudovane odpovedal turista.
       „My tiež.“
27.05.2011 | Čítanosť(4679)
Téma: Istota / Človek / Život
04.08.2004 | Čítanosť(1815)
Téma: Životná príležitosť
26.06.2003 | Čítanosť(3190)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet