14.december 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Aj v Mesiášovi bola alternatíva ako uskutočniť spravodlivosť: moc, alebo služba; zákon, alebo láska; pribiť na kríž nepriateľov, alebo zomrieť na kríži.

~CARLO CARRETTO~

25.06.2003 -
čítanosť1530 reakcie0
(Share 473 1)


Téma: Apoštolát / Evanjelizácia / Skutky / Služba

Príklad č.114
(Zdroj: Jean-Luc Moes, Evanjelizovať znamená milovať, vyd. Garko, Nitra 1995, s. 57. )

      Astrid stretáva Kristínu, ktorá je tehotná a čaká tretie. Kristína je zjavne unavená. Škola je v údolí a cesta späť je namáhavá.
       „Chcete, aby som vaše deti odprevadila do školy?“ pýta sa Astrid. Udivená týmto návrhom od úplne neznámej osoby Kristíny a ponuku prijíma. Každé ráno sa potom Astrid postará o dve deti Kristíny. Odprevadí ich do školy a privedie naspäť. Samozrejme, že sa vytvára vzťah a jedného dňa sa Kristína neubráni otázke, prečo jej Astrid ponúkla túto službu, hoci sa vôbec nepoznali. Astrid jednoducho a pravdivo odpovie, že je kresťanka a podľa nej poskytnúť službu patrí k viere... Kristína je prekvapená. Zdôverí sa, že spolu so svojim manželom sú pokrstení, ale nechodia do kostola.
      Krátko na to sa obe rodiny stretnú, medzi manželmi sa vytvorí vzájomná sympatia. Kristína poprosí Astrid, aby bola krstnou matkou jej dieťaťa. O dva roky neskôr vďaka jednému stretnutiu Kristína s manželom prežijú obrátenie. Teraz sú zapojení do života farnosti.
18.03.2005 | Čítanosť(2228)
Téma: Apoštolát / Mt 4, 12-23
27.06.2003 | Čítanosť(2131)
Apoštolát


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet