19.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kto miluje, stáva sa silným a malou iskierkou zobúdza nádej.

~Cyprian Norwid ~

25.06.2003 -
čítanosť1266 reakcie0
(Share 262 0)


Téma: Povolanie

Príklad č.1593
(Zdroj: KLIMASZEWSKI, S.: Evanjelium v živote dieťaťa B. Bratislava: vyd. Alfa, 1992, s. 73. )

      Keď slúžil biskup Ketteler svätú omšu v jednom kláštore, až sa zachvel, keď pri rozdávaní svätého prijímania uvidel sestru - starenku. Spomenul si, že tú tvár už kedysi videl za zvláštnych okolností. Po svätej omši sa stretol so sestrami. Starenka medzi nimi nebola. Predstavená povedala, že pracuje v kuchyni a že si nepriala, aby ju niekto videl.
      Keď už všetky sestry odišli, biskup si starenku zavolal. Najprv sa spýtal na prácu, a potom na to, za čo sa modlí. Odpovedala, že všetku svoju prácu a utrpenie obetuje za Cirkev: jednu hodinu za svätého Otca, druhú za biskupov, tretiu za misionárov atď. Keď nadíde noc - dodala obetujem ešte jednu hodinu modlitby za tých mladých chlapcov a dievčatá, ktorých by Pán Boh chcel mať ako kňazov alebo rehoľníkov a oni na to nepomyslia.
      Biskup sa sestre poďakoval a poprosil ju, aby sa tak modlila aj ďalej. Keď odišla, povedal predstavenej:
       „Za svoje obrátenie z ľahkomyseľného života a za moje povolanie ďakujem tejto sestre. Keď som ešte nebol kňazom, na jednej zábave pochybnej úrovne so zazrel akúsi tvár. Pozerala na mňa nástojčivo, vyčítavo a súčastne s ľútosťou. Po chvíli zmizla. Dnes, keď som dával sväté prijímanie, uvedomil som si, že to bola tvár tejto sestry starenky. To ona vymodlila moje obrátenie a povolanie. Ona o tom nič nevie a prosím vás, aby ste jej o tom nehovorili. Nech sa modlí naďalej.“
11.07.2003 | Čítanosť(3646)
Téma: Povolanie / Modlitba matky
25.06.2003 | Čítanosť(1624)
Téma: Bohatstvo / Povolanie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet