19.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ak s láskou vyčkávaš, kým ťa bude hnať tvoja citovosť, budeš na zemi milovať len málo ľudí... A určite nie svojich nepriateľov. Milovať, to nie je nijaké pudové pohnutie, to je vedomé rozhodnutie tvojej vôle ísť v ústrety iným a darovať sa im.”

~Michel Quoist ~

25.06.2003 -
čítanosť623 reakcie0
(Share 209 1)


Téma: Eucharistia

Príklad č.2335
(Zdroj: STANČEK, Ľ.: Boh žije vo svojom slove. Spišská Kapitula – Spišské Podhradie : Kňazský seminár biskupa Jána Vojtašáka, 1997, s. 159.)

      Istý muž takto rozpráva o svojom stretnutí s Ježišom:
      Mal som slušné postavenie vo vedení jedného podniku, auto, dom, chatu, všetko primerané môjmu spoločenskému postaveniu. Materiálne som mal všetko ja i moja rodina. Manželka bola však nespokojná. Dovolenka v Taliansku sa jej nepáčila, dvaja synovia zneužívali moju zaneprázdnenosť. A dcéra? Tá mi robila najviac starostí.
      Jedného hmlistého októbrového dňa sa udialo niečo, čo znamenalo pre mňa i pre celú rodinu zmenu života. So synom sme skúšali nový Mercedes. Na klzkej ceste v miernej zákrute sme dostali smyk. Prebral som sa o štyri dni v nemocnici. Synovi sa nestalo nič. U mňa nastali komplikácie. Ohlásila sa beznádej a hneď zúfalstvo. Potom som si začal uvedomovať svoje postavenie. Keď aj budem žiť, budem mrzákom do smrti. Manželka sa o mňa svedomito starala, ale bola celkom na pokraji zúfalstva. V mojej izbe ležal i jeden mladík. Napriek tomu, že sa nemohol pohnúť z postele, bol stále veselý. Začal som skúmať pôvod jeho veselej povahy. Navštevoval ho kňaz, ktorý mu sprostredkoval liek, stretnutie s eucharistickým Kristom.
      Túžil som po zdraví a raz som poprosil kňaza o rozhovor. Vtedy som sa stretol s Ježišom. Od detstva som sa s ním nestretol. Nastala u mňa zmena, ktorú čoskoro zbadal i ošetrujúci lekár a personál. Začal som žiť zo stretnutí s Kristom. A nielen ja, ale aj moja manželka a, predstavte si, že i synovia s dcérou taktiež zatúžili po takomto stretnutí! Najprv to robili ticho, ale keď videli účinok, začali denne sa s ním stretávať v Eucharistii. Naša rodina, ktorá už roky bola chorá, duchovne vyzdravela.
      Dnes verím v Krista, pretože som sa s ním stretol a vy, čo o tom počujete, prestaňte s predsudkami, zatvrdlivosťou, ľudskými ohľadmi a nechajte všetko, čo vám bráni k stretnutiu. Nájdete pokoj duše, a ak je to vôľa Božia, i zdravie tela.
13.03.2007 | Čítanosť(5903)
Téma: Prvé sväté prijímanie
20.06.2003 | Čítanosť(4116)
Téma: Eucharistia / Jn 6, 51
20.04.2004 | Čítanosť(2922)
Téma: Eucharistia
25.06.2003 | Čítanosť(2374)
Téma: Eucharistia


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet