18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

     Život je ako oheň, ktorý spaľuje všetko, čo mu príde do cesty. Páli nás, dávajúc nám svetlo i teplo v pomíňajúcej sa chvíli.

~Stanislaw Wyspiaňsky ~

25.06.2003 -
čítanosť535 reakcie0
(Share 236 0)


Téma: Ateizmus / Svedectvo

Príklad č.240
(Zdroj: VRABLEC, J.: V službe Slova B. Rím: SÚSCM, 1991, s. 179. )

      Vo viedenskom rozhlase páter Aloiz Faltina rozprával takýto prípad: Novopokrstený dospelý muž sa stretne so svojím priateľom ateistom.
      Ateista mu s posmechom vraví: „Počúvam, že si sa pridal k Ježišovi. A vedel by si mi tak niečo o ňom povedať? Napríklad: v akých politických pomeroch žil, a k akej strane patril, aké školy vychodil, aké mal vzdelanie, aký svet bol vtedy, koľko obyvateľov žilo vtedy na svete a koľkí ľudia ho prijali?“
      Novokresťan ho prerušil: „Nedávaj mi o Ježišovi také otázky, ja ti na ne neviem odpovedať, ale viem, o Ježišovi niečo dôležitejšie, ba najdôležitejšie, a to, že Ježiš je mocný. Ty vieš, že som bol notorickým alkoholikom. Prepíjal som výplatu. Mlátil som ženu a deti. Žili sme žobrácky život. Nezostalo na stravu, na oblečenie, na obutie, na bytové zariadenie. Bolo to peklo v našej rodine. A bol som nepolepšiteľný. Čiže nebolo mi pomoci.
      Priatelia ma však oboznámili s Ježišom. Ja som si obľúbil Ježiša a dal som sa poučiť vo viere a dal som sa pokrstiť. A teraz každú nedeľu prijímam Ježiša s celou rodinou a môj život sa celkom zmenil. Zanechal som alkohol. Som výborný v rodine. Som výborný na pracovisku. Ježiš je mi svetlom a silou a sme šťastní v rodine. Čo na to povieš?“
      Ateista onemel. Čo mohol povedať proti takejto úžasnej skutočnosti? A koľko takýchto a podobných obrátení a polepšení spôsobuje mocný Ježiš na svete!
25.06.2003 | Čítanosť(1098)
Téma: Ateizmus / Svedectvo
25.06.2003 | Čítanosť(1083)
Téma: Ateizmus / Hriech
28.06.2003 | Čítanosť(1707)
Ateizmus


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet