19.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Dokonalá láska k blížnemu spočíva v tom, že znášame jeho chyby, nečudujeme sa jeho slabostiam a tešíme sa aj tým jeho najmenším cnostným úkonom.

~SV. TERÉZIA Z LISIEUX~

04.08.2004 -
čítanosť1833 reakcie0
(Share 545 17)


Téma: Životná príležitosť

Príklad č.3032
(Zdroj: Slovo na dnes – príloha časopisu Nahlas č. 7-8/2004, s. 13.)

      Istý muž išiel raz so svojim priateľom na výlet. Zišli z hlavnej cesty a pokračovali cez pomarančovníkový háj, ktorý nikomu nepatril. Okolo starých búd sa páslo zopár koní. Walter zastavil a živo popisoval, čo tam postaví. Od svojho priateľa Arthura chcel, aby si kúpil niektorý z priľahlých pozemkov. Walter vysvetľoval svojmu priateľovi: „Určite by som to zvládol aj sám. Viem, že ma to bude stáť všetky moje úspory, ale... chcem ti dať šancu na kúpu priľahlých pozemkov, pretože v nasledujúcich piatich rokoch sa ich hodnota znásobí niekoľko stokrát.“
      Arthur si pomyslel: „Kto na svete by chodil 40 km za týmto bláznivým projektom? Tento sen ho obral o všetok zdravý rozum.“ Zamrmlal teda niečo o napätej finančnej situácií a sľúbil, že sa tým bude zaoberať neskôr. „Neskôr bude príliš neskoro,“ vystríhal ho Walter. „Radšej to urob teraz.“ Arthur to všeak neurobil.
      A tak Art Linletter stratil príležitosť kúpiť si pozemok, ktorý sa rozprestiera okolo Disneylandu, pozemok, na ktorý ho nahováral jeho priateľ, Walt Disney.
      Každý deň sa ti ponúkajú nejaké príležitosti alebo ťa iba obchádzajú.
27.05.2011 | Čítanosť(4706)
Téma: Istota / Človek / Život
26.06.2003 | Čítanosť(3222)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet