15.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Katolík musí pochopiť, že vôbec nemôže byť katolíkom, ak svoju vieru neprežíva spoločne s druhými.

~Riccardo Lombardi~

11.01.2005 -
čítanosť952 reakcie0
(Share 239 0)


Téma: Svedectvo / Viera

Príklad č.3208
(Zdroj: STANČEK, Ľ.: Všedné dni s Božím slovom. I. diel. Spišská Kapitula – Spišské Podhradie : Kňazský seminár biskupa Jána Vojtašáka, 1996, s. 86.)

      V kancelárii pracujú dvaja priatelia. Jeden je veriaci a druhý len pokrstený. Tento však obdivuje praktizujúceho veriaceho kolegu. Často sa pýta sám seba, kde berie silu, v čom spočíva jeho sebakontrola, sebaovládanie, veď on je pravý opak. Veriaci kresťan však na pracovisku nič nerozpráva o Ježišovi. Po jednej ťažkej skúške v práci počká si tohto praktizujúceho veriaceho kolegu a spýta sa na zdroj jeho sily, ktorá priam z jeho správania vychádza. Veriaci kresťan vie, že jeho kolega je iba matrikový kresťan, a predsa mu povie:
      „Denne chodím na svätú omšu.“
      Aké bolo jeho prekvapenie ráno v kostole, keď v ňom videl svojho kolegu! Začal sa za neho ešte vrúcnejšie modliť. Videl ho v kostole i na druhý deň, ale aj o týždeň. A takto prešiel mesiac.
      Raz sa znova ich oddelenie ocitlo v ťažkostiach a tento hľadajúci kresťan sa opäť neovládol. Po smene hovorí veriacemu kolegovi:
      „Zajtra ráno už neprídem do kostola.“
      V ten večer sa veriaci modlil za svojho priateľa. Ráno bolo jeho prekvapenie ešte väčšie. Jeho kolega bol v kostole, ba dokonca pristúpil i ku sviatostiam. Až po týždni sa na túto tému rozhovorili. Hľadajúci kolega rozprával:
      „Nemohol som v tú noc spať. Večer som bol presvedčený, že ráno do kostola nepôjdem. Nespal som však celú noc. Premýšľal som. A ráno, ani neviem ako, vstal som a šiel som do kostola. Pri vstupe do kostola sa mi oči zastavili na spovednici. Ani neviem, ako som sa v nej ocitol. Kaplán mal so mnou viac starosti. Odišiel som z nej však s tým, čo mi najviac chýbalo. Po rokoch som pocítil vnútorný pokoj a zvláštnu silu.“

      Kartotéka: Svedectvo / Viera
05.02.2010 | Čítanosť(2771)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet