15.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kedykoľvek si Boh vo svojej dobrote vyberie niekoho na nejakú úlohu alebo do nejakého vyššieho stavu, dá mu všetky charizmy, ktoré takto vyvolená osoba nevyhnutne potrebuje pre svoju úlohu a ktoré ju veľmi vyznačujú. To sa v najvyššej miere ukázalo pravdivým na svätom Jozefovi.

~sv. Bernardin Sienský~

25.11.2005 -
čítanosť649 reakcie0
(Share 228 0)


Téma: Požehnanie / Svedectvo

Príklad č.3299
(Zdroj: Slovo na dnes – príloha časopisu Nahlas č. 11-12/2004.)

      George strávil svoju mladosť putovaním z jedného náhradného domova do druhého, až kým ho raz nenašla vo svojej stodole spať bezdetná práčka Mária Watkinsová. Vzala ho nielen domov, ale aj do kostola a predstavila mu Ježiša. Keď nakoniec odišiel, vzal si od nej aj Bibliu. Mária zanechala v jeho živote stopu – George Washington Carver zanechal potom svoj otlačok v celom svete. Tento otec moderného poľnohospodárstva bol priateľom nielen troch amerických prezidentov, ale aj Henryho Forda a Gándhího. Na svoj účet si pripísal vyše tristo konštrukcií a vynálezov!
      Pozoruhodné je, že napriek všetkým nepriaznivým okolnostiam tento osirelý chlapec nikdy, ani na minútu, nezatrpkol. Namiesto toho sa každé ráno, keď išiel do svojho laboratória, modlil: „Otvor mi oči, aby som pozoroval...“ (Ž 119, 18). Mohol by Boh nepožehnať človeka s takýmto postojom?


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet