19.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď sa kresťan odrezáva od kanálov, ktorými prúdia zdroje milosti – modlitba a sviatosti -, zostáva bez pokrmu pre svoju dušu a umiera následkom smrteľného hriechu, lebo jeho rezervy sa vyčerpali, duchovne zoslabol, a príde moment, keď aj ľahké pokušenie spôsobí pád. Ale aj keď pôsobenie zdroja milostí je zahatávané nechuťou, nedbalosťou, lenivosťou, pohodlnosťou, ľudským ohľadom, vplyvom prostredia, zhonom a inými starosťami, potom duchovný život zosychá a človek živorí, až kým napokon duchovne umrie. A je len prirodzené, že zostal duchovne neplodný, nepriniesol žiadne ovocie.

~F. Suarez~

27.05.2011 -
čítanosť3774 reakcie0
(Share 879 1)


Téma: Kresťanstvo

Príklad č.3493

      Za čias kráľa Henricha VIII. žil istý rytier, ktorý sa volal Sir Giles. Bol to hrbáč so znetvoreným telom. Jedného dňa Sir Giles zaklopal na bránu Towera v Londýne. Keď vojaci, ktorí strážili Tower, zbadali Sira Gilesa, začali si z neho uťahovať. „Zmizni odtiaľto, čo tu chceš?“
      Sir Giles však naďalej trpezlivo klopal. Strážcovia sa mu neprestávali posmievať, až kým sa im Sir Giles nepredstavil a nepovedal: „Som Sir Giles a prišiel som sem v mene kráľa.“ Celá atmosféra sa zrazu zmenila. Brána sa otvorila, všetci kľakali a skláňali pred ním svoje hlavy. Už v ňom nevideli hrbáča, ale muža, ktorý prišiel v kráľovom mene.
      Vidíme, čo to značí, ak hovoríme slová: „V mene Otca i Syna i Ducha Svätého.“ To, čo robím, už nerobím ako obyčajný človek, ale ako osoba označená pečaťou Ducha Svätého. Kráľ Henrich VIII. dal Gilesovi titul Sir. Boh nám dáva aj titul, ale aj viac ako titul. Dáva nám akoby prsteň, aby sme mohli čokoľvek konať v jeho mene. A pečaťou je Duch Svätý. (Elias Vella)
05.02.2010 | Čítanosť(2711)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /
30.12.2004 | Čítanosť(1965)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo
18.01.2010 | Čítanosť(1663)
Kresťanstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet