26.august 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Človek je záhadou. Stojac na hranici dvoch svetov, potrebuje ich oba, aby mohol byť sám sebou. Zem a nebo, čas a večnosť sa v ňom spájajú. Je na takom stupni pozemskej reality, na ktorej si uvedomuje svoju krehkosť, pozná svojho Stvoriteľa, kde sa prebúdza jeho túžba po Bohu a kde čaká, aby počul pozvanie Božej lásky.

~K. Adam~

25.06.2003 -
čítanosť1111 reakcie0
(Share 230 0)


Téma: Adorácia / Obrátenie / Svedectvo

Príklad č.41
(Zdroj: VRABLEC, J.: V službe Slova B. Rím: SÚSCM, 1991, s. 130. )

      V takzvanom hrubom kostole v Trnave, v ktorom sa uctieva milostivý obraz Panny Márie, konala sa celonočná adorácia počas mariánskeho deviatníka v novembri minulého roku.
      Na túto pobožnosť prišiel mladý muž, ktorý vyrástol v nevereckej rodine. Nikto ho neviedol k Bohu, nik mu nerozprával o Pánu Ježišovi, ba od detstva mu do hlavy vtĺkali odpor proti náboženstvu. A to malo za následok, že už 14-ročný sa dal na alkohol, tabletky a injekcie. Lenže čoskoro spoznal, že je na pokraji svojich síl a že je opustený. Pri samotárskej prechádzke mestom zabočil na chrámové schodisko, keď počul z chrámu spev mladých ľudí. Ani nevedel ako, nohy ho vyniesli až dnu do chrámu. Tam vytrhnutý z hluku sveta počúval piesne o Panne Márií, modlitby a duchovné čítanie. Zostal tam celú noc. Ani na chvíľu nezadriemal, ale sústredene sledoval pobožnosť. A čo sa s ním stalo? Po skončení adorácie zvolal pred plným kostolom ľudí takto:
       „Ja som Boha nepoznal, nikto mi o ňom nerozprával. Premýšľal som celú noc o svojom živote. Boh mi ponúkol pomocnú ruku. Usvedčil ma o nesprávnom živote, ale pocítil som, že ma veľmi miluje. Spoznal som, že mi odpúšťa hriechy a že ma zahrnul svojou láskou. Boh je vo mne. A keby sa čokoľvek so mnou stalo, nikto ho zo mňa nevymaže! Som najšťastnejší človek!“
      Plný kostol počul toto improvizované vyznanie mladíka a ľudia od dojatia plakali a od radosti mu tlieskali.
25.06.2003 | Čítanosť(1297)
Téma: Adorácia / Modlitba
25.06.2003 | Čítanosť(581)
Téma: Adorácia
04.10.2003 | Čítanosť(4100)
Adorácia
08.02.2010 | Čítanosť(1538)
Obrátenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet