19.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Na prvom mieste nie je kňazstvo, a až potom život podľa evanjelia. Nie, je to práve naopak. Som kresťan, som povolaný k evanjeliu, a len preto, že chcem žiť úplne a radikálne, že mojím povolaním je Boh, môžem svedčiť za túto pravdu, byť kňazom a zvestovať evanjelium.”

~KLAUS HEMMERLE~

25.06.2003 -
čítanosť1140 reakcie0
(Share 290 0)


Téma: Eucharistia

Príklad č.653
(Zdroj: Briege Mc Kenna OSC – Henry Libersat, Zázraky sa dejú, Serafín, Bratislava 1995, s. 70. )

      Sestra Briege McKenna rozpráva:
      Raz som sa zúčastnila na omši v jednej hornatej latinskoamerickej krajine. Na omšu prišlo mnoho chudobných ľudí. Slúžila sa pod holým nebom. Kňaz používal starý stôl ako oltár. Jedna staršia žena priniesla so sebou chlapca, ktorý mal na tele strašné popáleniny. Pamätám sa na svoju reakciu. Myslela som si: „Môj Bože, s týmto sa naozaj nedá nič robiť! Je to úplne beznádejné. Nemáme lekára, ani lieky.“
      Obdivovala som miestneho kňaza. Svojou vierou v Ježiša ma naučil, že musím nechať Ježiša v Eucharistii urobiť to, čo len on dokáže - zmeniť naše životy.
      S malým chlapcom sme sa pomodlili. Kňaz potom povedal žene, ktorá ho priniesla, aby ho položila pod obetný stôl a nechala ho tam počas omše. Bola som ohromená, ako hlboko všetci ľudia prežívali omšu. Vďaka kňazovi, ktorý si plne uvedomoval, čo sa pri Eucharistii odohráva, táto omša sa stala pre ľudí živou. Z kňaza bolo cítiť veľké nadšenie nad zázrakom omše a hlbokú, osobnú vieru v Ježiša. A to sa prenieslo aj na prítomných ľudí.
      Počas premenenia som zatvorila oči. Keď som ich otvorila, videla som, že všetci ležia na zemi a s očami upretými na Pána mu vyjadrujú svoju úctu a vďaku. Z ich tvári sa dalo vyčítať, že skutočne veria, že práve prišiel Ježiš. Keď som sa pozrela na zdvihnutú hostiu, uvidela som nádherný obraz Ježiša s otvorenou náručou. Usmieval sa, s veľkou láskou a súcitom objímal týchto chudobných ľudí a hovoril: „Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste unavení, a ja vám dám život a vieru.“ Vtedy som si v hĺbke srdca uvedomila: „Dobrý Ježiš, toto si naozaj ty, aj keď vidíme len kúsok chleba a kalich s vínom. Len ty si mohol vymyslieť taký tvorivý spôsob, ako sa sprítomniť tvojmu ľudu.“
      Po omši som sa išla pozrieť na malého chlapca, ktorý ležal počas omše pod stolom, na ktorom sa odohrávalo premenenie. Nenašla som ho tam. Prekvapene som sa spýtala ženy, ktorá ho priniesla, kde je. Ukázala na skupinku detí, ktoré sa neďaleko hrali, a povedala:
       „Tam je.“
      Pozrela som sa na chlapca a videla som, že je zdravý. Na jeho tele nebolo ani známky po ranách či popáleninách. Sama seba som sa nahlas spýtala: „Čo sa s ním vlastne stalo?“
      Staršia žena sa na mňa udivene pozrela a povedala: „Akože, čo sa s ním stalo? Vari neprišiel Ježiš?“
      Počas tejto omše, tak ako počas každej inej, kňaz vystrel ruky nad chlieb a víno a vzýval Ducha Svätého, aby urobil túto obetu svätou a "aby sa stala telom a krvou" Ježiša Krista. Keď kňaz povedal túto modlitbu, Duch Svätý prišiel a samozrejme, neobmedzil sa iba na to, o čo žiadal kňaz. Zostúpil so svojou mocou aj na malého chlapca a uzdravil ho.
      V ten deň som si na začiatku omše všimla aj iného malého chlapca, ktorý mal strašne zdeformovanú tvár. Po sv. omši ku mne prišla jeho matka, držala ho na rukách a radostne volala: „Sestra, pozrite sa na môjho chlapčeka!“ Chlapčekova tvár bola krásna, zdravá.
      Ako žena z evanjelia, aj miestni ľudia prišli k Ježišovi s očakávajúcou vierou. Prišli, aby sa stretli so živým Ježišom, aby spolu s ním oslávili jeho Otca. Stali sa súčasťou Ježišovej obety.
13.03.2007 | Čítanosť(5903)
Téma: Prvé sväté prijímanie
20.06.2003 | Čítanosť(4116)
Téma: Eucharistia / Jn 6, 51
20.04.2004 | Čítanosť(2922)
Téma: Eucharistia
25.06.2003 | Čítanosť(2374)
Téma: Eucharistia


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet