6.marec 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Kríž značí, že človek Boha odmietol a že ho zasa prijíma. Je znamením najhlbšieho poníženia človeka, ale aj jeho povýšenia.”

~JÁN PAVOL II. ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť925 reakcie0
(Share 296 0)


Téma: Božie kráľovstvo

Myšlienky... 11/2000

      V čase sv. Františka boli dvaja zbojníci, ktorí zapríčinili pustošenie v krajine. V čase, keď sv. František vzdialený od svojich bratov, objavili sa títo dvaja zbojníci. Františkovi učeníci ich zbili a zahnali na útek. Keď sa sv. František vrátil, učeníci mu hrdo rozprávali, čo urobili. Namiesto očakávanej radosti sv. František veľmi zosmutnel. So slzami v očiach sa obrátil ku každému učeníkovi a prosil o odpustenie. Povedal im, že zhrešil, pretože ich nenaučil skutočnej láske a preto sa správali takýmto spôsobom.
      Sv. František potom vyhľadal zbitých zbojníkov. Na kolenách ich prosil o odpustenie. Vyznal, že je to jeho chyba, lebo nenaučil učeníkov skutočnej láske. Potom k nim pristúpil a ošetril im rany. Zbojníci boli veľmi oslovení sv. Františkom, ktorý bol tak „chudobný v duchu“. Stali sa z nich dvaja najhorlivejší učeníci sv. Františka.
      Sv. František umožnil príchod Božieho kráľovstva plnením Božej vôle. A toto Božie kráľovstvo bolo tak príťažlivé pre zbojníkov, že po ňom zatúžili.
30.09.2010 | Čítanosť(890)
Téma: Božie kráľovstvo /


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet