11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Život sa skladá z množstva malých mincí. Kto ich vie dobre obracať, vlastní veľký majetok.

~Jean Anouilh ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť953 reakcie0
(Share 248 0)


2 Kor 5, 15-21

Príhovor

      Celý deň sme svedkami rôznych napätí a nepokojov. Na pracovisku sledujeme narušené vzťahy, v rodine niekedy môžeme nájsť ohniská nepokoja, zapneme televíziu a dozvedáme sa o nepokojoch, ktoré hýbali svetom. Čo robiť? Ako sa postaviť voči tejto skutočnosti?
      Sv. Pavol nám dáva riešenie tohto problému. Hovorí: „V Kristovom mene prosíme: Zmierte sa s Bohom!“
      Kde je zmierenie, tam panuje mier a pokoj. Keď v duši človeka panuje dobro, zavládne v nej aj duševný mier. Ten nemôžu človeku odňať nijaké zbrane. A keby v dušiach všetkých ľudí, bez výnimky, zavládlo dobro, vo všetkých dušiach by sa rozhostil mier a prestalo by rinčanie zbraní. Náš vnútorný pokoj nezávisí od vonkajších podmienok. Závisí len na tom, ako zachovávame podmienky, ktoré nám diktuje Boh. Prvou podmienkou je odhodiť otroctvo hriechu, otroctvo zlého ducha. Druhou podmienkou je stať sa Božími dietkami. Treťou podmienkou je stať sa dedičmi, nesmrteľnými dedičmi Božieho kráľovstva. Dedičmi Božími, spoludedičmi Kristovými. Sú základné podmienky duševného pokoja. Uzavrieť s Bohom mier. Zo zbúrenca sa stať synom. Kto nosí v duši tento pokoj a nosí mier s každým ľudským bratom a sestrou, ten je vyrovnaný aj sám so sebou a prežíva skutočný duševný pokoj. Taký, aký dáva Kristus. O tento pokoj ho nič nemôže obrať. Skôr naopak, sám ho štedro rozdáva všade tam, kde sa pohybuje.
      Takto môžeme šíriť pokoj v rodine, na pracovisku. Takto môžeme sa stať spoluhasiteľmi ohnísk napätia a nepokoja vo svete. Prijmime preto Pavlovu výzvu: „Zmierte sa s Bohom!“ Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1774)
2 Kor 5, 1-21


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet