11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Viem, že sa vám to nepáči, ale ja som povinný kázať o jestvovaní pekla, aby ste sa do neho nedostali. Nie je dôležité, kde sa nachádza, ale to je dôležití, že jestvuje.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť546 reakcie0
(Share 197 0)


2 Kor 7, 1-10

Príhovor

      Mladý baník Park napísal knihu o udalosti, ktorá silno ovplyvnila jeho život. On a jeho dvaja kamaráti, Bill a Roy, pracovali hlboko pod zemou v šachte. Zrazu začuli dunenie. Bol to banský výbuch. Šachta sa zatriasla a všetkých zasypalo. Park sa v poslednom okamžiku stačil zachrániť pod vozíkom. Keď výbuch utíchol, počul volanie o pomoc. Bol to hlas jeho kamaráta Roya. Kričal: „Park, Park, modli sa za mňa!“ Keď sa Parkovi podarilo zažať kahan, videl, že jeho kamarát je celý zakrvavený a má odtrhnuté obe nohy. Roy znovu volal, aby sa za neho modlil. Park bol ale neveriaci a nevedel nijakú modlitbu. Ale keď videl, že Roy sa veľmi trápi a zomiera, chcel splniť jeho želanie a volal: „Ó, Bože, pomôž jemu i mne. Zmiluj sa nad nami!“ Pripadal si ako v hrobe. V knihe píše: „Slzy zmáčali začiernenú zem a ja baník a bezbožník som kričal ako malé dieťa: Ó, Bože, zmiluj sa nado mnou...! Záchranárom sa ma podarilo vytiahnuť. A od tej chvíle poznám Boha. V tej katastrofe som našiel Boha...“ (F. Dancák, Dal nám príklad, 8.dodatok, s. 122)
      Zaiste to nie je ani prvý, ani posledný prípad, kedy nešťastie sa stalo cestou spoznania Boha. Niekedy ani nemusí ísť o výslovné katastrofy. Sv. Pavol napísal v prvom liste veriacim v Korinte jasné a niekde až tvrdé slová, v ktorých ich napomínal pre ich hriechy a nabádal ich odmietnuť všetko, v čom nie je Kristus. A aký to malo osoh? Nechajme hovoriť samého sv. Pavla: „A tak, ak som vás v liste zarmútil, neľutujem to... teraz sa radujem nie preto, že ste sa zarmútili, a1e že vás ten zármutok pohol na pokánie.“
      Boh používa rôzne prostriedky, aby nás k sebe pritiahol. Môže to byť nešťastná udalosť, ale môžu to byť i nepríjemné slová, odhaľujúce naše slabé miesta. Tým však, čo milujú Boha, i jedno i druhé slúži pre rast vo viere, nádeji i láske. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(549)
2 Kor 7, 10-16
12.06.2003 | Čítanosť(1469)
2 Kor 7, 1-16


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet