11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Škandálom zla je, že naň zabúdame, a tak sa stávame jeho komplicom.

~ABBÉ PIERRE~

20.06.2003 - Miron
čítanosť691 reakcie0
(Share 240 0)


Téma: Piatok po 14. nedeli po ZSD / Gal 4, 8-21

Príhovor

      Hriech je veľkým nebezpečenstvom pre dušu človeka. Preto azda najčastejšie z kazateľníc zaznievajú výzvy k obráteniu a pokániu. Ale takto si môže nejeden veriaci sformovať nesprávne presvedčenie, že duchovný život nie je ničím iným, ako úsilím vyhnúť sa hriechu. A ak sa to darí, čo sa týka ťažkých hriechov, potom poľavuje v duchovnom zápase v predstave, že je všetko v poriadku.
      Takto asi len ťažko dosiahneme cieľ, ktorý nám dal Boh - dokonalosť. K tomu je potrebné pozdvihnúť svoj duchovný zrak k predmetu našej túžby - k Bohu - a nastúpiť na cestu mystického života.
       „Mysticos“ je grécke slovo a znamená „tajomný, skrytý“. Mystický život je v podstate život posväcujúcej milosti vo svojom vrcholnom vývoji, „život skrytý v Bohu“(Kol 3,3), duša je očistená, zbavená sebectva, schopná byť naplnená Bohom a žiť stále v užšom spojení s ním. Takýto stav mal na mysli sv. Pavol, keď hovorí Galaťanom: „Deti moje, znovu vás v bolestiach rodím, kým vo vás nebude stvárnený Kristus.“(4, 19)
      V každej duši, ktorá je v milosti, je mystický život neuvedomelo, tak ako v duši dieťaťa rozum. Základom všetkého je posväcujúca milosť, v ktorej ako v semene je obsiahnutý aj vrcholný stupeň duchovného života.
      Máme mať túžbu ísť ďalej a vyššie v duchovnom živote, bez netrpezlivosti, spoliehajúc sa viac na lásku a Božie milosrdenstvo.(podľa: Stručná asketika, str. 24)
      Pozrime sa z tohto pohľadu na životy svätých. Nech sú pre nás nielen predmetom obdivu, ale i vzorom, ktorý máme nasledovať. Amen.

      Týždeň po 14. nedeli po ZSD

17.04.2010 | Čítanosť(1480)
Téma: Čas / Život / Gal 4, 4 /
17.03.2006 | Čítanosť(812)
Téma: Gal 4, 4
16.06.2003 | Čítanosť(1826)
Gal 4, 1-31


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet