11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Snaž sa, aby ľudia po stretnutí s tebou odchádzali vždy trocha šťastnejší.

~Matka Terézia z Kalkaty ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť806 reakcie0
(Share 264 0)


Štvrtok po 19. nedeli po ZSD / Flp 3, 1-8

Príhovor

      Boh nás povolal k životu v celkom konkrétnej dobe, spoločnosti a rodine. Dalo by sa povedať, že čas, miesto a stav v ktorom žijeme, je tak pre nás tým najlepším odrazovým mostíkom pre dosiahnutie večného života. Prijať čas, miesto a stav svojho života ale neznamená prijať aj negatíva v nich obsiahnuté, ktoré sú prekážkou k dosiahnutiu tohto konečného cieľa. Niekedy sa vyžaduje skutočne radikálny rez, aby sme sa oslobodili od týchto negatív.
      Takto to urobil aj sv. Pavol. Zriekol sa tradície, kultúry, životného štýlu, ktorý ho viazal k jeho národu a nazýva tieto veci „odpadkami“, len aby získal Krista. Týmto vyznaním povzbudzuje aj nás zrieknuť sa pre ten istý cieľ všetkého, čo nevedie k Pánovi a čo je v protive s ním. Toto je spôsob, ako sa úplne oslobodiť od hriechu a postupne sa prispôsobiť Kristovi. Je to náročná cesta, na ktorej treba stále prekonávať seba samých a vždy sa dokonalejšie sa oslobodzovať. Nikdy nesmieme byť spokojní s dosiahnutým stupňom, nesmieme si myslieť, že sme „už dosiahli cieľ“.
      Ak by sme toto dosiahli, nebolo by už možné, aby medzi kresťanmi panovala nenávisť, rasová, národná či medzikonfesná neznášanlivosť. V spoločnosti by zavládli pomery, ktoré si teraz ani v tých najružovejších predstavách nedokážeme predstaviť. Ale najdôležitejším a najkrajším dôsledkom tohto nášho snaženia je Večný život. Amen.

      Týždeň po 19. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(2399)
Flp 3, 1-21


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet