11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Plán Boha a nášho Stvoriteľa s človekom, to je povolanie z pádu a návrat zo stavu odcudzenia, do ktorého sa dostal neposlušnosťou, do dôverného spoločenstva s Bohom. Preto prišiel Kristus v tele, dal vzor evanjeliového života, trpel, bol ukrižovaný, pochovaný a vstal z mŕtvych.

~sv. Bazil~

20.06.2003 - Miron
čítanosť939 reakcie0
(Share 268 0)


Kol 3, 5-11

Príhovor

      Sv. Pavol si je dobre vedomý nebezpečenstva, ktoré hrozí veriacim v Kolosách. Falošní učitelia hlásali učenie, ktoré deformovalo pravdy viery a preto mohlo odviesť duchovné snaženie veriacich nesprávnym smerom. Preto ich nabáda., aby sa nevrátili predchádzajúcemu hriešnemu spôsobu života, ale upriamili svoje myšlienky na Krista. Pripomína im, že sú nové stvorenie, ktoré sa má neustále obnovovať, aby sa podobalo svojmu Stvoriteľovi.
      Dáva celkom praktické rady:
      Prvá sa týka zlej žiadostivosti, sklonu k nečistote. Preto majú umŕtvovať svoje telo. Druhá sa týka lakomstva. Pavol ho kladie na úroveň modloslužby. Chamtivý si robí boha z peňazí a tomu sa potom klania. I tu je potrebné vôľou krotiť telesné žiadosti. Tretia rada nabáda k úprimnosti a pravdivosti. Kolosanom pripomína, že si vyzliekli „starého človeka s jeho skutkami“. Ak prijali Krista, majú byť v očiach ľudí ako druhý Kristus.
      Nikto z nás nepochybuje, že sú to slová, ktoré majú čo povedať aj nám. Tak ako s určitým odporom zmývame zo svojho tela špinu, tak sa máme zbavovať tých skutkov, ktoré nepatria do života kresťana. Krstom sme získali veľa, ale toto všetko môžeme stratiť, ak neodumrieme hriešnemu spôsobu života. Upriamme preto svoje mysle na Krista, lebo v ňom je pravda. A táto pravda nám bude ukazovať smer pre naše snaženie. Amen.
16.06.2003 | Čítanosť(2645)
Kol 3, 12-17
16.06.2003 | Čítanosť(2112)
Kol 3, 1-11
16.06.2003 | Čítanosť(1994)
Kol 3, 18-25


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet