6.marec 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „V detskom veku duchovného života silne a pevne cítime ruku, ktorá nás vedie. Ale navždy to tak neostane. Kto patrí Kristovi, musí prežiť celý Kristov život, musí raz nastúpiť krížovú cestu, cestu do Getsemanskej záhrady a na Golgotu.”

~SV. EDITA STEINOVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1407 reakcie0
(Share 359 0)


Téma: Božie kráľovstvo / Mt 6, 33

Myšlienky... 14/2000

       „Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše“ (Mt 6, 33).

      Ocitli ste sa už niekedy v životnej situácií, kedy sa na vás všetko „zosypalo“? Ako zaplatiť nájomné, z čoho financovať opravu pokazenej chladničky, ako ušetriť na nutné zimné oblečenie pre deti, ktorá akosi rýchlo zo všetkého vyrástli? Zaiste áno. Tento stav nie je príjemný, lebo naše srdce napĺňa strach a obava. Ale strach a obavy nie sú od Boha. On nechce, aby sme žili v strachu a obavách. Chce, aby sme mali vieru... vieru v neho a v jeho slovo, ktoré je naplnené mnohými prisľúbeniami pre náš život. Ale pýtaš sa: „Ako sa nemám znepokojovať, keď pociťujem tento nedostatok?“
Božie slovo ponúka jednoduché riešenie. Hľadajte teda NAJPRV Božie kráľovstvo... Hľadať v tomto zmysle znamená skutočné a intenzívne sústredenie všetkých síl a schopností. Znamená to kopať, obracať veci, pozerať sa pod ne. Skutočné hľadanie niečoho. Ak by vám niekto povedal, že na vašej záhrade zakopal milión dolárov a že sú vaše ak ich nájdete, čo by ste urobili? Vzali by ste lopatu a nevyšli zo záhrady, kým by ste ten poklad nenašli. Toto znamená hľadať Božie kráľovstvo. Čítaj Božie slovo, a keď si už myslíš, že si dosť prečítal, tak čítaj ešte ďalej. Modli sa, a keď sa ti bude zdať, že si sa už dosť modlil, tak sa modli ďalej. Nedaj si priestor na čas, kedy by ťa mohla ovládnuť obava a strach. Keď pocítiš, že sa v tebe rodí túžba po akejsi rezignácií, utekaj k Bohu. On ťa miluje a chce sa o teba starať v každom okamihu tvojho života. Ale ty musíš kráčať a hľadať ho ako prvý. A Boh bude odpovedať na tvoje každodenné potreby. Azda preto, že si to zaslúžiš? Preto, že si dobrý kresťan? Nie! Iba preto, že ťa miluje. On je tvoj Otec a ako tvoj Otec, chce ti dávať dobré dary.
      Nabudúce, keď sa ocitneš v kríze, skús vyskúšať túto cestu. Utekaj k Otcovi a daj mu svoje problémy a nechaj ho urobiť, čo je pre teba najlepšie. On ťa vždy očakáva.
30.09.2010 | Čítanosť(890)
Téma: Božie kráľovstvo /
12.06.2003 | Čítanosť(6399)
Mt 6, 25-34
12.06.2003 | Čítanosť(4214)
Mt 6, 16-24
12.06.2003 | Čítanosť(4073)
Mt 6, 9-15


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet