4.marec 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Ak u niekoho nežiaria čnosti, na aké myslíš, neusudzuj, že nebude mať veľkú cenu pred Bohom, pretože má iné čnosti, ktoré ty nevidíš.”

~SV. JÁN Z KRÍŽA ~

10.07.2003 - Miron
čítanosť1231 reakcie0
(Share 360 0)


Téma: Svet je plný dobrých ľudí / Dobro / Skutok

Myšlienky... 159/2003

      Asi nie som sám, kto intenzívne vníma dianie v našej spoločnosti v tieto dni. Po všetkých tých útokoch na Boha, na Cirkev, na dôstojnosť človeka sa ma zmocnil určitý smútok. Nič z toho síce neotriaslo mojou dôverou v prisľúbenie, ktoré dal Spasiteľ apoštolovi Petrovi: „Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu“ (Mt 16, 18), tlak nepríjemných správ ma nútil pýtať sa, či sme skutočne takým slabým kvasom a takou málo slanou soľou a takým nejasným svetlom, že sa život našej spoločnosti uberá takým nedobrým smerom. Nevedomky som si nasadil „čierne okuliare“ a tomu zodpovedalo aj moje videnie sveta v posledné dni a to zrejme vyvolalo taký zvláštny smútok v mojom vnútri.
      Stačilo však, aby som sa dnes večer pozrel na uplynulý deň, aby som z tohto stavu bol vyliečený. Dnes som sa stretol s mnohorakými prejavmi lásky:
      Keď som zariaďoval úradné veci, v jednej kancelárií ma ponúkli koláčom, v druhej cukríkom. Jeden priateľ ochotne vyšiel v ústrety mojej prosbe a druhý prišiel s nápadom ako mi uľahčiť prácu. (Je príjemné vedieť, že druhí na vás myslia.) Môj predstavený mi vyšiel v ústrety a povzbudil ma. Predavačka s krížikom na krku mi ochotne a dobre poradila, aj keď ma takto vlastne poslala ku konkurencii. Neznámy vodič ma pustil pred seba – inak by som musel dlho čakať, kým prejde tá celá kolóna aut...
      Poviete: To sú maličkosti? Áno, sú! A to som ich vymenoval iba pár z dnešného dňa. Ale včerajšok vlastne nebol príliš iný. A nie sú tieto maličkosti kvasom, soľou a svetlom? Možno, že až príliš vnímame nepríjemné a zlé veci a tie dobré nám unikajú. A je to škoda, pretože pri spočítaní všetkých tých dobrých maličkostí nám musí vyjsť jedno – a to, že sme veľkými dlžníkmi v láske. Vyrovnanie tohto dlhu môže byť impulzom pre rýchlejšie kvasenie, väčšiu slanosť a silnejšie svetlo, ktoré možno tak trochu chýba...
      Skúsme vnímať tie na prvý pohľad drobnučké a mnohoraké prejavy lásky, ktorej sa nám dostáva. Ak chcete, môžete ich uviesť v komentári tohto príspevku. Je nám potrebné viac vnímať to dobré okolo nás, než sa ohýbať pod tlakom zla.
      Svet je plný dobrých ľudí...
21.05.2005 | Čítanosť(1628)
Téma: Dobro
25.06.2003 | Čítanosť(1077)
Téma: Dobro


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet