4.marec 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Podobne, ako maliar robí kópiu obrazu, tak, že sa na neho často díva a snaží sa do svojej práce preniesť jeho rysy a charakter, podobne treba, aby ten, kto sa chce stať všestranne rozvinutým v čnostiach, často dvíhal svoj zrak na životy svätých a usiloval sa ich dobré vlastnosti a čnosti prevziať a uviesť do svojho života.

~sv. Bazil Veľký~

16.08.2003 - Miron
čítanosť2118 reakcie0
(Share 342 1)


Téma: Dobro / Život

Myšlienky... 173/2003
(Zdroj: PELLEGRINI, P. 365 zamyslení na každý deň. Prešov : Vydavateľstvo Michala Vaška, 1998.)

      Usiluj sa byť dobrý aspoň trochu. Buď dobrý po prvý raz len 12 hodín, ako doporučoval múdry pápež Ján XXIII. Myšlienka o tom, ako byť dobrým po dobu 70 rokov, môže trochu prestrašiť, ale usilovať sa byť dobrým za jeden deň, je na vydržanie. Preto: Aspoň dnes urobím všetko, aby som bol trpezlivý, vyzbrojím sa porozumením, nezvýšim hlas, budem kontrolovať svoje správanie, nebudem nikoho kritizovať, nebudem príliš vážnym a nikoho nebudem poučovať.
      Aspoň dnes nájdem si 10 minút času na nejakú literatúru, budem pamätať, že tak ako pokrm je potrebný, aby žilo moje telo, tak dobrá kniha je neodmysliteľná, aby žila duša.
      Aspoň dnes urobím nejaký dobrý skutok a nepochválim sa nikomu. Aspoň dnes urobím čosi, čo nerád robím, a ak to vyžaduje odo mňa veľa námahy, urobím všetko, aby to nikto nespozoroval.
      Aspoň dnes si vytýčim nejakú úlohu a hoci sa mi ju nepodarí urobiť perfektne, urobím všetko, aby som ju splnil. Budem sa vystríhať dvoch slabostí: unáhlenosti a neistoty.
      Aspoň dnes budem veriť, že Božia opatrnosť ma vždy chráni.
      Aspoň dnes nebudem sa báť. Vo všeobecnosti nebudem sa báť sústreďovať pozornosť na to, čo je skutočne pekné a nestratím vieru v dobro. Všetko to, čoho sa bojím, že to budem musieť vykonávať po celý život, som schopný dobre urobiť aspoň za 12 hodín.
21.05.2005 | Čítanosť(1628)
Téma: Dobro
25.06.2003 | Čítanosť(1077)
Téma: Dobro
26.06.2003 | Čítanosť(3342)
Život – zmysel života


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet