1.marec 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Len ten vie správne žiť, kto sa vie správne modliť.

~sv. Augustín~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1137 reakcie0
(Share 279 1)


Téma: Sväté písmo

Myšlienky... 2/2000

      Niektorí ľudia nikdy nezastavia tok svojich slov. Rozhovor považujú za svoj monopol, počúvajú iba svoje myšlienky a nikdy sa neučia od druhých.
      Veľa rozprávania a málo počúvania vedie k tomu, že nedokážeme zachytiť slová, ktoré chcú obohatiť náš život.
      Načúvanie Bohu je najlepšou cestou, ako otestovať správnosť našich myšlienok. Keď načúvame Ježišovmu hlasu, začíname myslieť, rásť a súdiť podľa Božích štandardov. Jeho slovo rieši naše zauzlené problémy. Jeho pravda ničí naše klamstvá. Božie slovo narúša naše predstavy a pomáha nám prekonať falošné ilúzie. Potrebujeme počúvať Ježišov hlas. Je to základný kameň pre rozlišovanie dobra od zla.

* * *


      Kdekoľvek sa dnes pozrieme, vidíme televízne antény. Strechy domov sú ozdobené satelitnými kotúčmi nasmerovanými k nebu, aby zachytili signál pre televízne prijímače. Tieto výdobytky vedy dokážu prijímať rôzne signály, ale nedokážu prijať Boží hlas. A tak načúvame rôznym signálom, ktoré nám prinášajú širokú paletu programov. No len málokedy je v nich spomenuté Božie meno. Väčšinou nám ponúkajú bezbožnú cestu života, prezentovanú ako ideálny a normálny spôsob života.
29.03.2006 | Čítanosť(1815)
Téma: Sväté písmo


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet