21.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Tajomné a neznáme sú dva pramene, z ktorých čerpá život. Len kto má silu pred prvým v úcte postáť, má predpoklady, aby sa v tom druhom dopracoval výsledkov v poznaní.”

~PAVOL STRAUSS~

13.10.2004 - Miron
čítanosť965 reakcie0
(Share 280 1)


Téma: Ef 6, 10-18

Myšlienky... 103/2004

      Na konci Druhej svetovej vojny spojenecké vojská bojovali proti urputne brániacemu sa nacistickému vojsku. Jedna jednotka dostala špeciálnu úlohu. Mali preniknúť do Berlína a vyhodiť do vzduchu viaceré dôležité miesta. Každý vojak dostal mapu s detailným opisom svojej úlohy. Musel si ju vryť do pamäti a zničiť, aby sa v prípade neúspechu nedostala do rúk nepriateľovi. Mal no to len máločo cez hodinu. Potom sa v noci jeden za druhým vybrali za nepriateľskú líniu splniť svoju úlohu. Misia bola úspešná.
      O niekoľko rokov neskôr sa uskutočnil vojenský experiment, ktorého zámerom bolo zopakovať túto misiu. Vybraná jednotka dostala na prípravu rovnaký čas. Za úspešné splnenie úlohy ich čakal týždeň mimoriadneho voľna. Napriek tomu však táto misia bola neúspešná. Mnohí vojaci zablúdili a nedostali sa k svojmu cieľu, iní zasa boli chytení. Prečo sa rekonštrukcia tejto misie skončila takým fiaskom? Nuž preto, lebo v tej skutočnej išlo o život. Prežitie v boji bolo väčšou motiváciou než týždeň voľna.
      Kresťania sú zapojení do duchovného boja (porov. Ef 6, 10-18). Stratégia tohto boja proti Satanovi je ukrytá v mape – vo Svätom písme. Čím viac ho čítame, čím viac si ho ukladáme do pamäte, tým viac máme šancí, že v tomto duchovnom boji budeme úspešní.
      Musíme dbať, aby Božie slovo malo každý deň priestor v našom živote. Veď v tomto boji ide o všetko. Ide o život – večný život!

      Inšpirácie: Ef 6, 10-18
      Kartotéka: Ef 6
12.06.2003 | Čítanosť(2234)
Ef 6, 10-24
12.06.2003 | Čítanosť(1951)
Ef 6, 1-9


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet