19.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď ťa začnú napadať myšlienky pokušenia, spomeň si na Boha a na to, že je pri tebe prítomný, že tvoje myšlienky vidí. Povedz svojej duši: „Ako sa hanbíš tebe podobných hriešnikov a bojíš sa, aby neuvideli tvoje hriechy, tým viac sa máš hanbiť a báť sa Boha, pred ktorým je všetko odkryté.“ Takéto myšlienky vzbudzujú v duši Božiu bázeň, a keď sa v nej utvrdíš, pokušenia ťa prestanú znepokojovať.

~pustovník Izaiáš ~

16.10.2004 - Miron
čítanosť999 reakcie0
(Share 277 0)


Téma: Ef 1, 15-20

Myšlienky... 112/2004
(Zdroj: groups.yahoo.com/group/sermon_on_the_net/)

      Novinárka Jean Calmenová v jednom úvodníku spomenula, že raz zaslala svojej bývalej učiteľke kópie príspevku, ktorý sa jej zvlášť vydaril. Táto učiteľka vždy učila svojich žiakov, aby verili vo svoje schopnosti. Odpoveď zostarnutej učiteľky ju však prekvapila. V liste bolo napísala: „Vždy som ťa považovala za inteligentnú, ale nikdy by som si nebola pomyslela, že raz budem čítať v novinách príspevok z tvojho pera.“ Jean sa priznala, že od svojej bývalej učiteľke očakávala skôr tieto slová: „Vedela som, že to dokážeš!“ Poznanie, že bývala učiteľka od nej toho veľa neočakávala, rozhodne nebolo veľkým povzbudením. Preto svoj úvodník ukončila výzvou, aby sme všetkých okolo seba povzbudzovali tým, že budeme od nich očakávať veľké veci.
      Svätý apoštol Pavol presne toto robí v Liste Efezanom. Najprv ubezpečuje svojich „žiakov“ o svojej neustálej modlitbe (porov. Ef 1, 15). Potom však píše, že od nich očakáva veľké veci. Očakáva, že budú rásť v poznaní Boha (porov. Ef 1, 17), aby vedeli, „aká je nádej z jeho povolania, aké bohatstvo slávy je z jeho dedičstva vo svätých, a aká nesmierne veľká je jeho moc pre veriacich podľa pôsobenia jeho mocnej sily, ktorú dokázal na Kristovi, keď ho vzkriesil z mŕtvych a v nebi posadil po svojej pravici“ (Ef 1, 18-20).
      Efezania museli s pohnutím čítať tento Pavlov list a tieto slová sa im stali povzbudením k dosiahnutiu cieľa, ktorý im apoštol naznačil.
      Využívajme aj my všetky príležitosti k povzbudzovaniu tých, ktorí sú okolo nás. Ak si budeme navzájom dodávať odvahu, dokážeme spolu urobiť veľa veľkých vecí na Božiu slávu.

      Inšpirácie: Ef 1, 15-20
      Kartotéka: Ef 1
09.12.2004 | Čítanosť(1578)
Téma: Adopcia / Ef 1, 5
12.06.2003 | Čítanosť(2033)
Ef 1, 1-14
12.06.2003 | Čítanosť(1925)
Ef 1, 15-23


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet