25.február 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Keď nás niekto volá na pomoc, tak určite verí, že máme moc zasiahnuť...“

~Sv. Františka Rímska~

21.10.2004 - Miron
čítanosť1377 reakcie0
(Share 275 0)


Téma: Vďačnosť / Kol 2, 6-7

Myšlienky... 129/2004

      Predstavte si, že by vám niekto dal vedierko piesku zmiešaného so železnými pilinami a prikázal vám, aby ste jedno od druhého roztriedili. Mali by ste vlastne iba dve možnosti. Mohli by ste strčiť ruky do piesku a hľadať kovové piliny – to by ste ich našli iba pár. Mohli by ste však aj použiť silný magnet, ktorý by naraz pritiahol veľké množstvo drobných kúskov železa. Nemusím sa pýtať, ktorý spôsob by ste použili. Je samozrejmé, že ten druhý.
      Táto ilustrácia nám môže pomôcť pochopiť dôležitú duchovnú skutočnosť. Reptajúce a šomrúce srdce dokáže zachytiť len veľmi málo Božích požehnaní. Je to akoby sme chceli prstami oddeľovať železné piliny od piesku. Srdce, v ktorom vládne vďačnosť, možno pripodobniť silnému magnetu, ktorý priťahuje Božie požehnanie.
      Máloktoré rozhodnutie, ktoré urobíme v živote, má taký veľký účinok, ako keď sa rozhodneme pre postoj vďačnosti. Ak dokážeme byť vďační, potom nielenže nachádzame požehnania, ale cítime, akoby nás samé vyhľadávali.
      Vďačnosť je spätá so zdravým duchovným životom. Preto svätý Pavol pripomína Kolosanom: „Ako ste teda prijali Krista Ježiša, Pána, v ňom žite: v ňom zakorenení a na ňom postavení, upevnení vo viere, ako ste sa naučili, a vynikajte vo vzdávaní vďaky!“ (Kol 2, 6-7). Výzva k vďačnosti sa v Pavlových listoch opakuje veľmi často, akoby chcel apoštol vtlačiť túto vlastnosť do srdca všetkým, ktorým ohlasoval Krista.
      A máme byť za čo vďační...
      Dnes nám nikto nedáva roztriediť piesok od kovových pilín. Dostávame inú úlohu. Naučiť sa byť vďační. S troškou praxe sa každý z nás môže stať majstrom vo vzdávaní vďaky. Potom budeme nachádzať Božie požehnanie všade, i na miestach, kde by to nikto nikdy nečakal.

      Inšpirácie: Kol 2, 6-7
      Kartotéka: Vďačnosť / Kol 2
14.07.2003 | Čítanosť(1719)
Téma: Obdiv / Vďačnosť
16.06.2003 | Čítanosť(1884)
Kol 2, 16-23
16.06.2003 | Čítanosť(1809)
Kol 2, 1-15


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet