26.február 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    V tvári každej matky môžeme nájsť odblesk Máriinej sladkosti, intuície a šľachetnosti. Ak si budete vážiť svoju matku, budete si uctievať aj tú, ktorá je Kristovou matkou a súčasne Matkou každého z nás.

~Ján Pavol II.~

22.10.2004 - Miron
čítanosť1093 reakcie0
(Share 282 0)


Téma: Duchovný život / Svedectvo / 2 Kor 3, 18

Myšlienky... 131/2004
(Zdroj: www.christianglobe.com)

      Moderátorka v televíznej relácii položila spevákovi otázku:
       „Čo je tvoj najväčší problém?“
      Spevák sa zamyslel, usmial a povedal: „Keď sa ráno pozriem do zrkadla, vidím, že môj najväčší problém sa pozerá na mňa.“
      V dnešnom čítanie zo Svätého písma sa tiež hovorí o pohľade do zrkadla. Svätý Pavol pripomína, že naša tvár nie je zahalená. To je samozrejmé. Nikto predsa nedá zrkadlo na stenu, aby potom na neho zavesil záves. Zakryté zrkadlo nenapĺňa svoj účel: odrážať veci pred ním. Božie slovo hovorí, že „odhalenou tvárou hľadíme ako v zrkadle na Pánovu slávu“ a že tento pohľad skrze Pánovho Ducha „nás premieňa na taký istý, čoraz slávnejší obraz“ (2 Kor 3, 18) – teda obraz Krista.
      Možno, že sa nám tieto slová prijímajú veľmi ťažko, lebo cítime, že sme príliš ďaleko od toho, aby sme sa Kristovi podobali zmýšľaním a správaním. To však neznamená, že by sme ich mali odmietnuť. Skôr by nás mali viesť k otázke: „Čí život odzrkadľujeme?“
      Mali by sme odzrkadľovať Božiu slávu. Ak tomu tak nie je, potom sa musíme usilovať pozmeniť svoje návyky, slová, postoje... To znamená otvoriť sa pre Pána tým, že budeme čítať a meditovať jeho slová; že sa budeme modliť a dôverovať Svätému Duchu, že v nás koná svoje dielo; ale aj tým, že budeme sa usilovať o poslušnosť jeho prikázaniam a veriť jeho prisľúbeniam.
      Tvár je zrkadlom srdca – nech teda všetci ľudia vidia, že v našom srdci je Ježiš.

      Inšpirácie: 2 Kor 3, 18
      Kartotéka: Duchovný život / Svedectvo / 2 Kor 3
27.05.2011 | Čítanosť(4908)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3443)
Duchovný život
12.06.2003 | Čítanosť(1877)
2 Kor 3, 1-18


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet