25.február 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Bez námahy si získaš ľudí a veci ti budú slúžiť, ak budeš zabúdať na ne i na seba.”

~SV. JÁN Z KRÍŽA~

25.10.2004 - Miron
čítanosť1017 reakcie0
(Share 292 0)


Téma: Duchovný život / 2 Pt 3, 17-18 / Ž 1, 3

Myšlienky... 140/2004

      Učiteľka povedala žiakom, aby do školy priniesli rôzne semienka. Na hodine ich spolu zasadili do pripravených truhlíkov. Deti boli rozdelené do skupín a každá skupina dostala na starosť jeden truhlík. Mali dbať o pravidelné polievanie. Víťazom sa mala stať skupinka, ktorá vypestuje najkrajšie rastlinky. Aj to bolo súčasťou výučby, ani jedno dieťa to tak nevnímalo. Bolo to veľmi zaujímavé. Koľko výskotu bolo, keď sa objavili prvé klíčky. Deti denne sledovali rast svojich zelených priateľov a tešili sa z každého nového lístka. Bolo priam neuveriteľné, koľko radosti môžu spôsobiť malé zelené rastlinky.
      My, ktorí sme uverili v Ježiša Krista, sa podobáme takýmto rastlinkám. Dar viery je semenom, ktoré v nám má zapustiť korene, ukázať svetu listy, kvety a potom aj plody. Bez toho, aby sme si to uvedomovali, tento rast spôsobí v našom okolí veľa radosti. No môžete povedať, že to nie je také jednoduché. Môžete povedať, že je veľa vplyvov, ktoré bránia duchovnému rastu, ktoré neumožňujú naše dozrievanie a prinášanie plodov. A máte pravdu.
      To však neznamená, že by sme mali rezignovať. Skôr by sme mali preskúmať, či sa nespoliehame príliš iba na vlastné sily; či dostatočne spolupracujeme s Božími milosťami. Veď Boh sám nám ponúka priaznivú klímu pre náš rast.
      Potrebujeme obrátiť k Ježišovi, „Slnku spravodlivosti“ (Mal 3, 20), aby zohrial naše srdcia a obnovil ich svojou láskou. Potrebujeme tiež zapustiť naše korene hlbšie do Božieho slova a neustále prijímať „živú vodu“ Božích milostí. Potom nebude dlho trvať, kým budeme „Ako strom zasadený pri vode, čo prináša ovocie v pravý čas, a jeho lístie nikdy nevädne; darí sa mu všetko, čo podniká“ (Ž 1, 3).
      Keď svätý apoštol Peter končí svoj druhý list, takto povzbudzuje jeho čitateľov: „Milovaní bratia... Vzrastajte v milosti a poznaní nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista“ (2 Pt 3, 17-18). Je to výzva aj pre nás. Na našej ceste je veľa prekážok, ktoré nás môžu znechutiť, viesť k malomyseľnosti... Ale kto prestane usilovať o svoj rast, nielenže neprinesie žiadne plody, ale začne vädnúť, vysychať a napokon môže i odumrieť. Nepozerajme preto na to, koľko okolností sťažuje náš kresťanský rast, ale pozerajme na tú hojnosť darov, ktoré nám Boh ponúka k duchovnému rastu i prinášaniu dobrých plodov.

      Inšpirácie: 2 Pt 3, 17-18 / Ž 1, 3


      Kartotéka: Duchovný život / 1 Pt 3 / Ž 1
27.05.2011 | Čítanosť(4908)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3442)
Duchovný život
16.06.2003 | Čítanosť(1879)
2 Pt 3, 1-18
30.07.2004 | Čítanosť(832)
Ž 1


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet